Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Interaktivní učení s kouzelným kobercem

  vydáno  •  Alík · Škola a poznání · Rodičům
  Unikátní český nápad pomáhá v rozvoji předškoláků. O interaktivní koberec mají zájem i v zahraničí. Přes 95 procent učitelů základních škol považuje zařazení digitálních prvků do výuky za přínosné. Interaktivní výuka je podle nich efektivnější, žáci jsou pozornější, kreativnější a jejich motivace ke studiu je vyšší. Interaktivní prvky využívá v Česku také stále větší počet mateřských škol. Předškolákům pomáhají k rychlejšímu vývoji, rozvoji jejich logického myšlení, ale i ke spolupráci s ostatními dětmi.

  Magic Box, interaktivní podlahový projektor umožňuje společnou práci dětí a to nejen s Hravým učením, novou sekcí dětského webu Alík.cz, © Jaroslav Veselý, Projektmedia

  Magic Box a Alík

  Alík.cz dlouhodobě spolupracuje se společností Projektmedia a využívá Magic Boxu pro práci s dětmi v Alíkových dětských koutcích. V nich s dětmi komunikuje prostřednictvím interaktivního obsahu pro předškoláky na www.HravéUčení.cz a prostřednictvím obsahu pro nácvik základních dovedností ve světě internetu pro mladší i starší školáky na www.Alík.cz.

  Obojí si můžete vyzkoušet během dětského Jarmarku OnaDnes.cz, který proběhne v Praze dne 4. června 2016, více o akci dětský Jarmark OnaDnes.cz zde.

  FOR TOYS 2013, Magic Box, interaktivní podlahový projektor lze připojit on-line a ovládat i internet

  FOR TOYS 2013, Magic Box, interaktivní podlahový projektor lze připojit on-line a ovládat i internet

  Vzdělávací aplikace a digitální obsah využívá ve výuce 80 procent učitelů základních škol. Interaktivní prvky zároveň využívá stále větší počet mateřských škol. Zatímco na základních školách jsou nejpoužívanější pomůckou interaktivní tabule nebo tablety, žáci mateřských škol pracují s novou pomůckou – interaktivním kobercem. Český výrobek už tři roky pomáhá předškolním dětem v jejich rozvoji.

  Magic Box

  Magic Box je kompletní řešení pro mateřské školy, které chtějí děti zapojit do hry a zároveň rozvíjet jejich schopnosti. Mobilní skříňka v sobě ukrývá špičkový interaktivní projektor, malý, ale výkonný počítač s wifi a ozvučením. Jde o zařízení, které promění podlahu školky ve strhující interaktivní svět s pracovní plochou o velikosti 200 x 125 centimetrů.

  Celá projekce se odehrává v nejpřirozenějším herním prostředí pro předškolní děti, tedy na zemi. V nabídce je kolem 25 programů, díky kterým děti získávají například základy z počtů, logiky, poznávají barvy, učí se české zvyky, písmena nebo rozeznávají jednotlivá zvířata.

  Děti všechny úkoly plní díky elektronické tužce, na kterou podložka okamžitě reaguje. Interaktivní koberec je vhodný pro děti od tří let. Magic Box je primárně určen k promítání na podlahu, což víc vyhovuje předškolním dětem. Promítat je možné ale i na zeď, například při projekci pohádek, fotografií nebo během akcí pro rodiče. Díky variabilitě a nepřebernému množství programů, které se volně dají stáhnout na internetu, mohou školy tuto pomůcku využívat až do zhruba osmého roku věku dětí, nehledě na jejich poruchy učení nebo fyzické postižení.

  Fotogalerie

  Magic Box reaguje na pokyny dětí nejen vizuálně, ale i hlasem. Pokud udělají něco dobře – pochválí je, a naopak, když si nevědí rady, pomůže jim. Programy nabízíme v 11 jazycích, mezi kterými nechybí slovenština, angličtina, němčina, ruština, ale třeba i arabština.

  Jak to vidí učitelé

  Výhody interaktivní výuky potvrzují i pedagogové. „Praxe s Magic Boxem je prověřována speciálními pedagogy už třetím rokem u žáků v přípravných ročnících základní školy Veronské náměstí v Praze 10. Využíván je také při reedukacích jednotlivců i skupin ve speciálně pedagogické praxi, při pomoci dětem znevýhodněným a handicapovaným v lázeňských a v rehabilitačních zařízeních či v nemocnicích. U všech skupin je zjišťován značný posun v edukaci, reedukaci i terapiích,“ popsala Blanka Ptáčková, speciální pedagožka v oblasti poradenství, výchovy a vzdělávání, speciálního vzdělávání a terapie a členka Asociace soukromých poradenských pracovníků.

  Unikátních interaktivních koberců je v českých předškolních zařízeních umístěno kolem čtyř set. Dalších 70 je v zahraničí. A zájem zahraničních mateřských škol o český výrobek stále roste.

  Magic Box má svůj ochranný certifikát, ale před kopírováním jej to neochránilo. Na rozdíl od méně kvalitních kopií klade maximální důraz na bezpečnost předškoláků, je držitelem evropského certifikátu kvality.

  Získaná ocenění

  • Prvním oceněním, které Magic Box získal, byla cena Grand Prix na veletrhu For Toys v roce 2013.
  • V červnu 2014 byla firmě za Magic Box udělena Zlatá medaile, a tak může v České republice i zahraničí nosit označení Český výrobek.
  • Ve velké mezinárodní konkurenci uspěl Magic Box na veletrhu BETT 2015 v Londýně, kde se stal jedním z finalistů inovační novinky roku.
  • V prosinci 2014 se firma Projektmedia díky svému edukativnímu řešení Magic Box stala Vizionářem pro rok 2014 za společenský přínos pro oblast vzdělávání.
  • Magic Box se v únoru roku 2015 stal vítězem kategorie Inovační hvězda v soutěži Česká inovace 2014.
  • Magic Box se zúčastnil 20. ročníku soutěže o Cenu Inovace roku 2015 a byl mezi 20 nejúspěšnějšími projekty v tomto ročníku soutěže.
  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!