Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Internet? Co by se mi tak asi mohlo stát?

  vydáno  •  Internet · Bezpečnost
  Na internetu jsem se snažila dělat vše bezpečně. Postupem času jsem ale i já na stránkách pro děti, které jsem považovala za velmi bezpečné, objevila někoho, kdo se chová neslušně. Netušila jsem, že někdo takový se může na Alíkovi vyskytovat.

  Ilustrační snímek, © Profimedia.cz

  Jednou jsem se jako obvykle přihlásila na Alíka. Po chvíli mi začal psát neznámý kluk. Chtěla jsem zajít do klubovny, ale prý ji měl zablokovanou. Začali jsme si psát přes poštu na Alíkovi. Neustále vyžadoval fotky, ale já nejsem hloupá, abych mu je posílala. Taky mi psal "zlatíčko" a "zlato", na které se někdo může lehce nachytat, ale já ne. Pořád jsem ho odbývala, ale on stále trval na svém: chtěl mé fotky. 

  Rozhodla jsem se ho nahlásit Alíkovi. Napsala jsem mu e-mail (alik@alik.cz), ve kterém jsem celou situaci popsala. Dostalo se mi odpovědi, že se dotyčný choval v dalších případech velmi nevhodně a proto byl jeho účet smazán. 

  Pokud byste se ocitli v podobné situaci, pak vám radím: pamatujte si, že ať jste kdekoliv (facebook, Alík, e-mail,...), neposílejte žádnému cizímu a neprověřenému "kamarádovi" své fotky, informace či adresy, protože málokdy víte, kdo opravdu sedí na druhé straně drátu. Dbejte na svou bezpečnost.


  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (39)

  Příspěvek z 22. srpna 2012 ve 13:16.
  vavrovka10 v něm napsala:

  Reakce na tajemna10:

  Sorry, každej máme svůj názor ;) A v tom případě jsem podle tebe blbec , protože já nevidím nic nebezpečného na posílání fotek.. Většina mých internetových kamarádů moji fotku viděl... A taky už jsem je prokoukla, takže vím, že ti lidé falešní nejsou.. A to s tím únosem.. Podle fotky se adresa většinou poznat nedá. ;)

  ○možná jsem jiná, možná jsem blbá, ale ty na tom nic nezměníš○

  Příspěvek z 19. srpna 2012 v 17:25.
  Bleach-Rukia v něm napsala:

  tak trochu to chapu .. chtěla se podělit a upozornit lidi na neslušny chovaní na druhou stranu .. zase nemužete soudit pokud jste neviděli ten rozhovor ... že jo ... takže nemužeme řict jaky fotky chtěl aby jsme to mohli rozvádět .
  To to je pro už pro Autorku... :
  Přímo adresa ne zjistit dá i nedá .. podle toho jak máš doma dělaný internet a od koho ....
  Druhá vec kuli fb : Pokud ho máš dobře nastavený nikdo nic neuvidi ... bydliště fotky nic .. a pokud chceš byt v uplné anonimitě tak si dej na fb na profilovou fotku třeba nějaky zviře nebo sviho oblibenyho herce/herečku a máš to vyřešený ...

  Příspěvek z 11. srpna 2012 v 15:04.
  tajemna10 v něm napsala:

  Reakce na Bemiii:

  Pises peknou blbost1Internet je hodne nebespecny.Ja bych ho taky nahlasila.Jedine uplnej (s prominutim) blbec by poslal nejake sve fotky aby ji pak nekdo unesl11