Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Internet dává příležitost být kýmkoliv. Stačí napsat si profil

  vydáno  •  Informatika
  Internet je plný možností. Chcete být mažoretka, skaut, bezstarostný člověk, crazy teenager posedlý cute věcmi, slavný jezdec? Napište to o sobě na profil. Ano. Na internetu můžete vypadat jako divoká hokejistka se smyslem pro humor a být přitom zakřiknutá myška.

  Moderní pětibojařka Natálie Dianová při parkúru, © Nicole Rauvolfová

  A tak, když si prohlížíte profily či vizitky nebo blogy, je jen na vás, čemu budete věřit. Ale když někdo lež odhalí, může to být nepříjemné. Povím vám svůj příběh.

  Čtenáři píší Alíkoviny

  V této rubrice najdete texty dětí, uživatelů Alík.cz. Vizitku autora najdete kliknutím na odkaz v závěru článku. Pokud se chcete přidat a stát se autorem Alíka, můžete svůj text i s průvodní fotkou vložit zde. Svůj článek pak hledejte v Alíkovinách, v rubrice Čtenáři píší Alíkoviny.

  Když mi bylo asi osm, udělala jsem si profil na jisté dnes již neexistující virtuální stáji. Napsala jsem o sobě tolik nesmyslů: je mi 16, moji rodiče jsou veterináři, studuji veterinární školu, mám vlastního koně. Začala jsem si psát s jednou patnáctiletou holkou, co studovala střední veterinární školu doopravdy. Ta se mě zeptala, kam chodím.

  Tehdy byly v ČR takové školy jen dvě. Nenapsala jsem, na kterou chodím, abychom nebyly spolužačky a nechtěla se setkat. Myslím, že mě musela začít podezřívat už ve chvíli, kdy jsem jí honem odepsala: „ A kam chodíš ty?“ Potom jsem jí odpověděla, že na tu druhou školu. Pak jsem se jí zeptala, co berou, načež mi nejspíš dost překvapeně odpověděla, že to samé, co my. Mé internetové lhaní vyvrcholilo, když moje klisna zabřezla a nějaký blázen ji zajel traktorem.

  Pak jsem měla jakože narozeniny (den potom), kdy mne rodiče dovezli ke stáji a tam byl nový kůň. Divila se, že nejsem s koněm a píšu jí zprávy a pak mne zcela správně obvinila ze lhaní. Potom psala na chatu té hry, že ji naštvala nějaká holka s přezdívku na k-y, která má: „Každej den jinýho koně“. Sice jsem se pak přiznala (tedy kromě svého věku, ten jsem nepřiznala) a omluvila, ale už bylo pozdě. Myslím, že byla ze mě docela zklamaná a mně je to líto doteď. Moji kariéru internetové lhářky to však neodradilo.

  Bylo mi deset, když jsem psala blog o jednom hlodavci. Opět jsem zadala stejný věk, 16. Ano, moje články vypadaly na šestnáct. Nechci se tím nějak chlubit, ale prostě mi ostatní „vrstevníci“ věřili. Články jsem nekopírovala. Ale pak jistá slečna odhalila můj věk pomocí profilů mých zvířat. A byl konec. Po roce jsem smazala všechnu práci.

  Mých podvodných profilů bylo více a to z jediného důvodu. Prostě jsem měla pocit, že desetiletou holku by obvinili z kopírování spíš než 16-ti letou. Nechci se vytahovat, ale prostě jsem psala líp než ostatní v mém věku. Mám navíc paměť na informace a velkou slovní zásobu, takže jsem si prostě přečetla stránky o zvířatech a pak je byla schopna přepracovat svými slovy do jiných stránek. Ale byla tu i další věc. Chtěla jsem si připadat zajímavá, velká veterinářka, super jezdkyně.

  Teď mám profil tady a na ještě jinde a na nic si nehraju. Jsem taková, jaká jsem. Píšu hlavně kritiky popisů her a mívám dost komentářů. Ale komentáře nic neznamenají. Důležité je, jací jste uvnitř, v reálném světě. Dodnes se za své lži a podvody neskutečně stydím.

  Berte to jako odstrašující příklad, ano? Nezkoušejte to samé, co já. Jednou byste mohli litovat. Takže: buďte to, co jste. Ne šestnáctiletí šampioni v parkuru. Protože se to jednou provalí. Pak už se černého svědomí nezbavíte.

  Autorka: (11 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (13)

  Příspěvek z 13. října 2018 ve 20:35.
  číča800 v něm napsala:

  Zajímavé R^a hezké R^

  Příspěvek z 6. dubna 2016 v 19:29.
  Spirit006 v něm napsala:

  Mně je 13 let a facebook ještě nemám...moc o něj nestojím...kdybych ho chtěla, musím říct tátovi. 8

  Příspěvek z 21. února 2016 ve 20:41.
  Himymka v něm napsala:

  Reakce na a_u:

  Mě je 11 a bez netu bych nepřežila. Díky bohu,že jsem na něm nic takového neudělala. A na svůj blog píšu články ,který vypadaj na to že mi je 30 ,ale nic takového o sobě netvrdím.