Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Internet v mobilu se hodí

  vydáno  •  Internet · Alík radí dětem
  K čemu se může hodit internet v mobilu, vám asi radit nemusíme. A teď už za internet v mobilu ani nemusíte platit. Virtuální operátor MOBIL.CZ má mobilní internet zdarma, a k tomu si můžete si můžete posílat SMS za 1,50 Kč a volat za 2,50 Kč za minutu.

  Mobil.cz Starter pack (balíček SIM), slečna s telefonem, © Alík

  Bez mobilního telefonu se už dnes asi většina školáků, a ani těch malých neobejde. Nejenže si můžete volat s kamarády, ale zároveň i rodiče o vás nemusí mít takový strach. Když chtějí vědět, že jste v pořádku, mohou zavolat. Stejně tak jim můžete jednoduše dát vědět, když se třeba venku trochu zdržíte. Přece jen, máte prázdniny. Většina školáků a teenagerů, používá dnes předplacenou kartu. Její výhodou je, že přesně víte, kolik jste provolali. Když vám kredit dojde, jednoduše si jej dobijete. Nemusíte tedy uzavírat žádné smlouvy, ani se bát, že se třeba v povídání s kamarády trochu zapomenete, a utratíte spoustu peněz.

   

  Levné volání i SMS

  Nevýhodou předplacených karet bývá obvykle vyšší cena, kterou platíte za volání či SMS. Ostatně ještě donedávna se u předplacených karet platilo za minutu volání kolem 5 korun, takže když jste si z kapesného dobili kredit 200 Kč, mohli jste volat asi 40 minut. Jenže pak přišli virtuální mobilní operátoři a najednou vyjde minuta volání na polovinu. Takže pokud si dobijete 200 korun, můžete provolat 80 minut, tedy více než hodinu. A to už je na povídání s kamarády docela dost.

  Navíc, levnější teď jsou i textovky. Za ty se třeba u MOBIL.CZ, což je jeden z virtuálních operátorů u nás, platí jen koruna padesát. Takže za svoje dvě stovky kapesného můžete poslat až 400 SMS. To už je docela zajímavé, ne?

   

  Internet v mobilu

  Aby toho nebylo málo, pokaždé, když si dobijete u MOBIL.CZ kredit, získáte na 30 dní 200 MB pro rychlé připojení k mobilnímu internetu. Internet už dneska zvládne skoro každý telefon, a pokud máte nějaký smartphone, si internetem v mobilu si ho budete moci konečně pořádně užít. Výhodou MOBIL.CZ přitom je, že i když vyčerpáte 200 MB nebo si po 30 dnech nedobijete, nic se neděje. Rychlost připojení se sice sníží, ale rozhodně se nemusíte bát, že byste za internet platili něco navíc. A dokonce, návštěvy Alíka a dalších webů z rodiny iDNES.cz se vám do limitu 200 MB nepočítají.

  Pokud si dáte trochu pozor, a nebudete si třeba ve velkém pouštět videa z internetu, by vám, 200 MB mělo vystačit zhruba na měsíc. Můžete sledovat kamarády na Facebooku, poslat kamarádům fotky z mobilu, a samozřejmě chodit na webové stránky či třeba číst e-maily. Kdykoli si nabijete, máte k dispozici dalších 200 MB. A pokud vám kapesné zrovna nevybyde, nevadí, třeba odjezd autobusu či tramvaje si najdete i s pomalým připojením.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 14. října 2013 ve 14:52.
  pilatvacl v něm napsal:

  Reakce na kornetka320:

  Vsechno je skoro to samé. Taky nechápu ten smysl toho.15

  Příspěvek z 14. října 2013 ve 14:49.
  pilatvacl v něm napsal:

  Reakce na tomd10:

  To uz je tak. Odhaduji, ze za par let, az tu bude o hodne vic reklam,
  tak si někdo nahodně uz Alika nenacte, hahaha.21

  Příspěvek z 28. září 2013 v 15:44.
  --Jake-- v něm napsal:

  Reakce na Andrea147:

  Přesně tak, dá se poslat jenom 133 SMS a to je tak trochu rozdíl 15