Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  iPhone?

  vydáno  •  Informatika
  Opravdový článek o tom, zda se investice do iPhonu vyplatí.

  Apple iPhone 8, © Armend

  iPhone - ikonický mobil, který zná každý a každý by ho snad i chtěl. Proč ho koupit či nekoupit? Já sama iPhone vlastním, mám model iPhone SE. Je to můj 2. iPhone, 3. dotykový telefon.

  1. CENA Investice do iPhonu je sice dražší, ale stejná jako u Samsungu. Pokud si srovnáte velikostně a stářím podobné modely, cena je stejná, nebo se jen o pár korun liší. To stejné platí i u podobných známějších Androidů, jako jsou LG, HTC a podobně. Cena může být nižší u méně známých a méně kvalitních telefonů (Alcatel, Nokia, WindowsPhone, telefony operátorů) či u čínských značek (Xiaomi...) a ta cena je odpovídající. Podle mých informací Apple prodává iPhone za trojnásobek výrobní ceny. Tak postupují ale i jiní prodejci.
  2. DESIGN iPhone má jiný design, jiné provedení. Je zkrátka zcela jiný než jakýkoli jiný mobil. V jednoduchosti je krása, to jednoznačně platí u Applu. Setkáte se typickým tvarem telefonu.
  3. OPERAČNÍ SYSTÉM I po několika letech používání se telefon neseká, používání her a dalších aplikací je čisté. To se u Androidu teda s mými zkušenostmi a zkušenostmi mých přátel a rodiny říci nedá. Nevýhodou mohou být placené písničky, dají se však jednoduše stáhnout přes iTunes nebo jiné aplikace.
  4. BATERIE Ta samozřejmě záleží na modelu. Bývá s ní málo problémů, funguje perfektně a super je režim nízké spotřeby, který vaši baterku vážně šetří, když potřebujete. Nabíjí se velmi rychle a vybíjí pomalu. Při aktivním používání mi vydrží 2-3 dny.
  5. APLIKACE Co se mi na iPhonech líbí, že nemá nadbytek zbytečných aplikací, které nepotřebujete, a i základní aplikace, které nepotřebujete, můžete odstranit. To u Androidů rozhodně neplatí. 3 strany přeplněné zbytečnými aplikacemi, které vám akorát zaplní paměť a nejsou vám k ničemu. Jedna z věcí, kterou na iPhonu opravdu oceňuji.
  6. PAMĚŤ Na iPhonech je super, že si můžete vybrat, jak velkou paměť budete mít. Špatné je, že ji už zpětně nemůžete rozšířit.
  7. FOTOAPARÁT iPhone má spoustu funkcí ve fotoaparátu - foto, čtverec, video, zpomalený záběr, časosběr, panorama.... Opět záleží od modelu, jak má kvalitní přední i zadní fotoaparát. U těch lepších je blesk nejen přední, ale i zadní, navíc můžete natáčet i fotit videa ve Full HD kvalitě.
  8. ZVUK iPhone má kvalitní zvuk, u novějších modelů má mobil i 2 repráčky. Co mi opravdu vyhovuje, jsou iPhone sluchátka.
  9. BLUETOOTH Toto jsem rozhodla udělat jako samostatnou kategorii. Telefon můžete spárovat s jakýmkoli elektronickým zařízením. Jediné, co nemůžete, je přeposílání souborů s „neapplovským“ zařízením.
  10. ZÁVĚR? Do koupě iPhonu bych na vašem místě rozhodně šla, jak napovídají výše zmíněné body. Doufám, že vám článek pomohl a rozhodli jste se, zda si iPhone koupíte, či ne.
  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 2. prosince 2020 v 16:09, upravený vzápětí.
  maggiesimspons v něm napsala:

  Nikdy bych si nekoupila Iphone. A taky bych ho nechtěla.

  Příspěvek z 1. února 2018 ve 13:37.
  ani333 v něm napsala:

  Má iphone se dobrou kameru?

  Příspěvek z 15. května 2017 v 19:20.
  AnezkaB v něm napsala:

  Asi budu jedna z mála, ale já po něm netoužím.