Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Itálie - pravlast Římanů

  vydáno  •  Doma a ve světě · Cestování · Čtenáři píší Alíkoviny · Zahraničí
  V Itálii jsem už jednou byla a chtěla bych se tam vrátit. A hned vám řeknu proč. Vzal mě tam můj strejda s tetou - sice to bylo jen na 5 dní, ale i za tak krátkou dobu jsem si to moc užila.

  Skalnaté pobřeží Sardinie, © Profimedia.cz

  První den jsme se nastěhovali do ubytovny ve městě Bibione. Sotva jsme skončili s vybalováním věcí, už jsme šli na pláž, kde jsem měli zamluvená lehátka. V moři jsme byli do té doby, než nám začala být opravdu velká zima. Tak jsme se sbalili a šli na recepci pro nějaký důležitý papír.

  Pán v recepci nám oznámil, že máme štěstí, že zrovna do města Bibione přijel Jiří Mádl s panem Podhorským. A dokonce jsme je tam i potkali v restauraci. Tak jsme je požádali o společnou fotku na památku - teď ji mám vystavenou doma na skříňce. Navštívili jsme samozřejmě ještě lunapark, kde bylo tolik kolotočů, že jsme ani na všechny nestačili jít.

  V Itálii se mi to moc líbilo. Bylo tam plno starožitnictví a zajímavých věcí. Podívali jsme se i do Benátek, kde místo ježdení aut po ulicích jezdili parníky a různé menší lodě, protože v ulicích mají místo silnic řeky a různé říčky.

  Z Itálie jsem si odnesla spousty zážitků, které bych vám ani nestačila povyprávět. Takže vám můžu jen poradit: při výběru dovolené byste se měli alespoň jednou zajet podívat do krásné Italie.

  Vizitka autorky článku na Alíkovi Misha010


  Malý italský slovníček

  Itálie je hezká země plná různých památek a divů, která leží v subtropickém pásmu. Mluví se tam italsky - je to krásný jazyk. Hlavní město se nazývá Řím. Národ Italů vznikal od roku 1871. Italská kuchyně je vynikající, počítá se ke třem nejlepším kuchyním na světě.

   česky  italsky
   Dobré ráno!  Buon mattino! Buona mattina!
   Dobrý den!  Buon giorno!
   prosím  prego
   děkuji  grazie
   pozor  attenzione
   Nerozumím italsky  Non capisco l‘italiano.

  Vizitka autorky článku na Alíkovi --Vendulka--

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (17)

  Příspěvek z 3. srpna 2008 ve 13:08.
  Air_wick v něm napsal:

  Itálie je podle mně pěkná země.

  Itálie je podle mně pěkná země. Já jsem byl v San Mauru. No tak se mějte hezky 16

  Příspěvek z 18. července 2008 v 9:24.
  _ESŤA v něm napsal:

  V Itáliii je krásně!

  V Itákii jsem už byla a každému doporučuji ať si našetří penízky a jede se tam podívat!!1

  My jsme byli ve městě Santa Maria de Chedro,bylo tam krásně,počásí nám vyšlo,písečná pláž,super zmrzlina jídla,všechno!Když si objednáte 2 kopečky,dají vám takovou velkou lžící,nebo s píš naběračkou 4 velké za cenu dvou a je moc dobrá.mňam=)

  Příspěvek z 14. července 2008 v 19:23.
  Sk8tacka1 v něm napsal:

  sorry ale chyba

  buon mattino ???to nedava smysl !!!!!!!!oni to tak nereknou max. buona mattina jenom tak ze snad umim hodne dost dobre italsky abych takovou prkotinu poznala