Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Já a hudba

  vydáno  •  hudba

  Zajímá vás, jak jsem se od jednoduchých dětských písniček dostala ke světoznámým hitům? Tak čtěte! :-)

  Hudba, © lilek22

  Hudba mě provázela od narození...
  Když jsem byla mimino, maminka mi zpívala písničku „Plavala husička po Dunaji“. Tato písnička mě provázela až do čtyř let, kdy jsem přešla na jinou hudbu. Můj tatínek je talentovaný hudebník, který umí hrát na mandolínu, kytaru, piano a bůhví na co ještě. Do osmi let jsem tedy poslouchala převážně jeho hudbu. A k tomu se má o dva roky starší sestra rozhodla hrát na housle.

  Rok 2020, kdy začal koronavirus, a mně bylo osm let...
  Ve svých osmi letech jsem dostala svůj první mobil. Začala jsem poslouchat české písničky od Pokáče, Pavla Callty a další.

  Když mě české písničky přestaly bavit...
  V roce 2021 mi bylo devět let a sestra ze školy přinesla vůbec první anglickou popovou písničku, co jsem kdy poslouchala. Bylo to Levitating od zpěvačky jménem Dua Lipa. Začala jsem poslouchat Duu Lipu, Katy Pery a Adele. Máma mi potom doporučila Imagine Dragons. A objevila jsem Eda Sheerena. Tyto písničky jsem poslouchala a poslouchala...

  Bum! Je tu rok 2022, kdy byly nové trendy...
  Když mi bylo 10, tak frčela písnička Green green gras a Hundred miles, na což byly tanečky. Tak jsem s tím začala taky.

  3, 2, 1, teď! Je tu rok 2023, kdy je mi jedenáct.
  Ten rok mi kamarádka doporučila zpěvačku Oliviu Rodrigo. Ona i její hudba byla perfektní. Jenže... mně po nějakém čase nestačila už ani její hudba. Pořád jsem chtěla víc. A ta kamarádka, co mi Oliviu doporučila, začala poslouchat Taylor Swift. Zkusmo jsem si pustila jednu píseň, Anti-Hero, a... okamžitě jsem se do její hudby zamilovala. Moje nejoblíbenější písničky od Taylor jsou: Anti-Hero, Cruel Summer a Back To December. Nicméně jsem Olivii ani Imagine Dragons poslouchat nepřestala. Ale Taylor prostě vede.

  A co vy? Kdo je váš nej nej zpěvák/zpěvačka/skupina?
  Podělte se do dolů do diskuze. ;-)

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 22. září v 18:42.
  kiki-trapna v něm napsala:

  Já poslouchám BTS, Blackpink, Stray Kids, a pár dalších k-popových skupin. Ale mám ráda i nějaké písničky od Taylor, Calin atd.

  Příspěvek z 15. září v 16:23.
  Papoušek_Nfnf v něm napsal:

  Wow já miluji hudbu!!! A znám písničku Levitating! je to moje oblíbená písnička, a znám také trend green green gras.. kdybych tu vyjmenovala mé oblíbené písně které nejčastěji poslouchám tak by byla noc :-D:-D Zasloužíš si pět tlapek!$>>X<-

  Příspěvek z 14. září ve 23:08, upravený po 6 minutách.
  marpo v něm napsala:

  :-) ja posloucham za pisnički mam jich docela hodne Eminema Rytmuse ,Justina Biebra,50 cent, Marpo, Sámer Issa ;-) Gipsy.cz,Jana Bendiga ATD(kook a Selena Gomez:-)