Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Já a monoski

  vydáno  •  Sport
  Nikdy jsem si nemyslela, že můžu lyžovat. Jsem totiž na vozíčku. Jednou jsem dostala nabídku na lyžařský kurz. A tak jsme jeli.

  Při odjezdu to vypadalo, že nebude sníh, ale byl. Začali jsme "suchým nácvikem" na monoski, vypadá jako sedátko na jedné lyži. První to zkoušela mamka a moc se jí to líbilo. Taťka u toho dělal: "áááááááá", protože si myslel, že se převrátí.

  Druhý den ráno jsme šli na svah, kde se mělo lyžovat. Bylo tam krásně. Hned jsem si sedla na monoski a vyrazili jsme.

  Dostala jsem asistenta Ondru, který se mnou měl jezdit. První den jsem se to teprve učila, ale za chvíli už mi to šlo jako po másle. Mamka zatím učila sestru lyžovat. Sestra první den hodně padala, ale potom už ji to také začalo jít.

  Další den sníh namrzl. Proto jsme museli čekat, až to trochu roztaje. Mamka a taťka si zatím povídali s Ondrou. Potom jsme konečně vyrazili lyžovat. Lyžovali jsme celé dopoledne. Odpoledne sestře už lyžování moc nešlo, proto se Ondra nabídl, že by ji to naučil.

  Tak jsem jezdila zbytek odpoledne s mamkou, která se vezení monoski také teprve učila, ale šlo jí to celkem dobře. Potom jsem ještě jezdila s asistentkou Luckou. Ta jezdila trochu rychleji než Ondra, ale bylo to dobré. Mamka jezdila pomalu, ale celkem to šlo.

  Po večeři jsme si s ostatními dětmi hráli. Hráli jsme třeba kuželky nebo jsme byli v herně. V herně bylo hodně hraček a skluzavka, ze které jsme pouštěli balonky. Byla to sranda.

  Poslední den dopoledne jsme ještě lyžovali a už to nebylo tolik namrzlé. Když jsme jeli na pomě, tak jsme třeba "skákali" (Ondra mě zvedl do vzduchu) nebo jsme dělali "hodiny" (v každém obloučku jsme se zatočili).

  Najednou bylo odpoledne a ani se mi nechtělo domů. Bylo to super!

  Autorka: (13 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 8. prosince 2013 ve 20:48.
  Marťa1222000 v něm napsala:

  Jen tak dál

  To jseš fakt dobrá 4 já jen to vidím na fotce tak se vidím pod sněhem.18