Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Já a můj křeček

  vydáno  •  Mazlíčci
  Jsem blázen do křečků. Mám křečka syrského dlouhosrstého. Je to můj ušáček. Říkám mu Bob.

  Jako každé jiné zvířátko potřebuje i můj křeček čistou vodu. Já mu dávám vodu převařenou. Protože mám větší jistotu, že je ta voda čistější. A tu vodu pak dám do pítka. A to pítko minimálně jednou za dva měsíce vyvařím v horké vodě.

  Můj křeček má rád také ovesné vločky, které mu vždy odměřím lžičkou na čaj. A samozřejmě mu dávám směs - semínka, kukuřici apod.To nesmí chybět.

  Každý týden mu čistím klec. Nedávám mu piliny, jelikož jsou velmi prašné a mohou se jim dostat do oušek. Piliny jsou opravdu nebežpečné. Já mu dávám Pet Aloe od Asanu. Občas mu dám i tyčinku od Vitacraftu Kracker. Ale jen občas, aby neměl cukrovku, mohl by umřít. Mám doma sice dropsy, ale používám jen jeden za dva týdny. Protože dropsy mají v sobě hrozně cukru. A dávám mu opravdu jen jeden za dva týdny.

  V kleci má dále minerální kolečko. Křeček má také dřevěný domeček na okusování. Pak kolotoč. Nedoporučuji nic plastového, jelikož někteří křečci mají nutkání okusovat plast. Pak má v kleci odpočívadlo od Trixie. A ruličku a tunel.

  A co můj křeček rozhodně miluje je ředkvička na okusování od Trixie. Dále má kouli na chození a hřebínek na hlodavce. Můj křeček syrský dlouhosrstý má dlouhou srst a ta se musí rozčesávat.

  A teď jedna rada:
  Jak si křečka ochočit? Jednoduše. Každý den si ho brát do ruky a hrát si s ním. Prostě se mu věnovat. Křečci mají docela rádi i jogurt, ale jenom občas a když, tak jenom jogurt bílý.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 17. března 2018 v 9:43.
  andyell v něm napsala:

  Když mi bylo 8 tak sem šla s mým bráchou do cvrčka(tábor)tak tam měli taky křečka džungarského a říkali jsme mu džimísek$>$>$>:-):-)

  Příspěvek z 21. února 2016 ve 12:56.
  Danielle111 v něm napsala:

  Rada

  Strašně krásně napsané. :) Taky jsem blázen do křečků.26
  Jen taková menší rada, když si koupíš křečka a první den ho bereš do ruky, to není moc dobré, protože si křeček moc nezvykne a začal by kousat... Nechat ho tak 2-3 dny v kleci si zvyknout a potom s klecí a křečkem manipulovat. :) Neber to jako hate, ale jako radu. Být tebou to tam připíšu, protože ti, kteří si křečka teprve kupujou poprvé, se pak budou divit proč je křeček kouše.16

  Příspěvek z 17. února 2016 v 11:21.
  anytka123 v něm napsala:

  Děkuji

  Děkuji za hezké komentáře. 4