Alíkovina

Já a můj křeček

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny · Mazlíčci
Jsem blázen do křečků. Mám křečka syrského dlouhosrstého. Je to můj ušáček. Říkám mu Bob.

Jako každé jiné zvířátko potřebuje i můj křeček čistou vodu. Já mu dávám vodu převařenou. Protože mám větší jistotu, že je ta voda čistější. A tu vodu pak dám do pítka. A to pítko minimálně jednou za dva měsíce vyvařím v horké vodě.

Můj křeček má rád také ovesné vločky, které mu vždy odměřím lžičkou na čaj. A samozřejmě mu dávám směs - semínka, kukuřici apod.To nesmí chybět.

Každý týden mu čistím klec. Nedávám mu piliny, jelikož jsou velmi prašné a mohou se jim dostat do oušek. Piliny jsou opravdu nebežpečné. Já mu dávám Pet Aloe od Asanu. Občas mu dám i tyčinku od Vitacraftu Kracker. Ale jen občas, aby neměl cukrovku, mohl by umřít. Mám doma sice dropsy, ale používám jen jeden za dva týdny. Protože dropsy mají v sobě hrozně cukru. A dávám mu opravdu jen jeden za dva týdny.

V kleci má dále minerální kolečko. Křeček má také dřevěný domeček na okusování. Pak kolotoč. Nedoporučuji nic plastového, jelikož někteří křečci mají nutkání okusovat plast. Pak má v kleci odpočívadlo od Trixie. A ruličku a tunel.

A co můj křeček rozhodně miluje je ředkvička na okusování od Trixie. Dále má kouli na chození a hřebínek na hlodavce. Můj křeček syrský dlouhosrstý má dlouhou srst a ta se musí rozčesávat.

A teď jedna rada:
Jak si křečka ochočit? Jednoduše. Každý den si ho brát do ruky a hrát si s ním. Prostě se mu věnovat. Křečci mají docela rádi i jogurt, ale jenom občas a když, tak jenom jogurt bílý.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (5)

Příspěvek z 17. března 2018 v 9:43.
andyell v něm napsala:

Když mi bylo 8 tak sem šla s mým bráchou do cvrčka(tábor)tak tam měli taky křečka džungarského a říkali jsme mu džimísek$>$>$>:-):-)

Příspěvek z 21. února 2016 ve 12:56.
Danielle111 v něm napsala:

Rada

Strašně krásně napsané. :) Taky jsem blázen do křečků.26
Jen taková menší rada, když si koupíš křečka a první den ho bereš do ruky, to není moc dobré, protože si křeček moc nezvykne a začal by kousat... Nechat ho tak 2-3 dny v kleci si zvyknout a potom s klecí a křečkem manipulovat. :) Neber to jako hate, ale jako radu. Být tebou to tam připíšu, protože ti, kteří si křečka teprve kupujou poprvé, se pak budou divit proč je křeček kouše.16

Příspěvek z 17. února 2016 v 11:21.
anytka123 v něm napsala:

Děkuji

Děkuji za hezké komentáře. 4