Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Já a můj pes

  vydáno  •  Mazlíčci
  Border kolie je sportovní pes, ale dá se s ní zažít i dobrodružství. Já jsem ho prožila se svou fenkou Ančou.

  Border kolie: říká se mu inteligent mezi psy. Je velmi učenlivý, potřebuje hodně pohybu. Ideální pes na zahradu. , © Shutterstock

  O prázdninách jsme si domů přivezli border kolii Anču. Když jsme s ní dojeli domů, trošku se nás bála, ale pak si zvykla. Po roce a půl jsme se stěhovali na venkov a já musela dojíždět do školy. Nebylo to tak špatné, protože naše Anča mě mohla doprovodit až k autobusu. Obvykle jsem přišla ze školy, Anča čekala za plotem naší zahrady, dala jsem tašku za plot a běžely jsme spolu do lesa. Ale ten den v pátek 13. se něco stalo. Došly jsme do lesa a hrály jsme si, Anča nosila šišky a klacíky a já lezla po stromech. Když jsem lezla na svůj oblíbený strom, ulomila se pode mnou ohlodaná větev a já letěla přímo na Anču, která čekala pod stromem. Anča hrozně kňučela, ale to jsem vnímala jen málo. Bolela mě noha a pomalu jsem usínala.

  Probudila jsem se ve velikánské místnosti, s kachličkami a všude byla voda. Kulhala jsem, šlápla jsem do jedné díry s vodou a zase byla tma. Najednou jsem se vzbudila a ležela jsem v nemocnici se zlomenou nohou. Ptala jsem se mamky, kde je Anča a mamka řekla, že doběhla k nim domů pro pomoc. Za týden jsem zjistila, že jsem vlastně spadla na bedlu a Anča kňučela proto, že ve skutečnosti volala o pomoc. Tak jsme to obě ve zdraví přežily. Bylo to docela dobrodružství.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 4. března 2015 v 15:19.
  becherkovka v něm napsala:

  Borderky

  Máme štěňata Border Kolie.

  Příspěvek z 13. února 2015 ve 13:14.
  13Dea13 v něm napsala:

  supr

  páni to je užasný příbeh :o 4

  Příspěvek z 1. ledna 2015 v 8:41.
  Čilli v něm napsala:

  Anča

  Já mám psy ráda, ale mít ho nemůžu. Neměla bych na něho čas. Anča musí být úžasný pejsek, 14101621242526