Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Já a YouTube minifilmy

  vydáno  •  Volný čas doma

  Ahoj alíkovci! Dnes bych chtěl napsat o činnosti, která mě baví, i když je těžká a může být i drahá. Je to točení minifilmů na YouTube.

  Kriminálka Borová 2, © Syr9

  Asi před třemi lety jsem si na svou oslavu pozval partu kamarádů, se kterou dobře vycházím. První den jsme si užili, ale druhý ovládla nuda. Už ani nevím, čí to byl nápad, že natočíme něco na můj YouTube kanál. A tak jsme točili. První nápady za nic nestály, a tak jsme se rozhodli udělat velkou blbost – natočit krimi mini-film: Kriminálka Borová (podle vesnice místa oslavy). Jediný, kdo měl zkušenosti s hraním, jsem byl já (díky dramatickému kroužku). A tak vznikl filmek... no... moc zvláštní filmek. Herci (i já) a výkony – nic. Kvalita obrazu a kamery (iPad) – také nic. Ohlas diváků – a najednou se to někomu i líbilo. Bylo to nakonec vtipné video, ale my jsme se ho rozhodli vzít vážně. Kdo my? Kamarádi, pomocníci atd. – a to všichni kolem 10 let. (Mimochodem, předtím už vyšly Hvězdné boje: O'thain útočí, ale to za nic nestálo.)

  Pak se stalo to, že někteří diváci na mém kanálu chtěli pokračování. (Asi chápete, že to byly tak dva komentáře a pár liků nebo i odběrů, které stoupaly nad 20.) Další oslava se blížila a já se učil čím dál víc stříhat v bezplatném programu iMovie. Nahoru šel příběh a jeho logika (která ale pořád stála za prd...), střih, kvalita (až na hluk větru) a trailer. A podle toho byly i reakce. Začal vznikat Syrfilm. Ne, že by to bylo nějaké studio, ale prostě si tak říkáme. Začal jsem psát scénáře pro trochu větší projekty (žádný jsem ještě nerealizoval).

  Pak přišly Vánoce – a já dostal kameru (tu malou jen tak do ruky), táta mi půjčil stativ a přibyly i nové rekvizity. I tak nastala pauza. Natáčel jsem vlogy a něco takového. Po natočení lets’playe ze hry Geometry Dash jsem si řekl, že je čas na další film.

  Přemýšlel jsem o akčňáku. Souboj gangů o teleport. Ale ještě před pokusem o toto vyšla rychlovka PC Maniaci – Fighting Simulator. Je to o třech kamarádech, kteří hrají fiktivní hru Fighting Simulator. Průběh hry jsem ale natočil též v realitě, a tak vznikl hlavně střihačský kousek. Ohlas byl celkem v poho, a tak jsem na své další oslavě točil hned dva filmy. První ještě v Náchodě – Project Teleport (už jsem zmiňoval). Ten ještě není ani sestříhaný, protože kamera se při natáčení rozblbla a musel to točit kamarád, se kterým jsme se ještě nedomluvili na poslání videí. Druhý film (na Borové) byl horůrek s názvem: Blik! Ani to nebylo moc strašidelné, ale snažili jsme se.

  Začaly prázdniny a já jsem chtěl mít od filmů pokoj. To bych ale nebyl já, kdybych tím neřešil nudu s kamarády. První byl sketch o lupičích a pak to začalo. Kamarád vymyslel příběh a já tomu dal logiku. 3 herci, z nichž jeden hraje klona. Vzniká Poslední kovboj. Akční souboj mezi někým jako kovboj a agenty, co se ho snaží zabít. Jako vysvětlení tohoto příběhu jsem otevřel sérii Agenti S. T. O. P. Z., ve které se vyjasní vztahy mezi hrdiny a záporáky. Jako první ze série jsem vydal film Stopař, který pojednává o minulosti Posledního kovboje. Další filmy ze série jsou v procesu natáčení.

  To bylo asi všechno, pamatujte si, že když vás něco baví, není tak úplně potřeba být na to expert, vždyť mi je 13 a točím, mám sice odběrů pod stovku, ale i to je hodně.

  Zde jsou dané filmy a upoutávky. Díky za přečtení. :-)

  Kriminálka Borová – trailer:

  Kriminálka Borová:

  Kriminálka Borová 2 – trailer:

  Kriminálka Borová 2:

  PC Maniaci – Fighting Simulator:

  Blik!

  Poslední kovboj – trailer:

  Poslední kovboj:

  Stopař:

  Autor: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (11)

  Příspěvek z 12. prosince 2020 v 1:00.
  FenečkaEjmi v něm napsala:

  Máš bezvadná videa. ok

  Příspěvek z 21. dubna 2018 v 11:29.
  FriedKitten v něm napsal:

  Je to hrozně vtipný, ale LÍBÍ SE MI TO! :-D$>

  Příspěvek z 21. dubna 2018 v 10:02.
  _kebaba_ v něm napsala:

  Mne se to nelibi, ale obdivuju te, ze ses do neceho takovyho pustilR^