Alíkovina

Já na trampolíně

vydáno

Co jsem se za rok a půl naučil na trampolíně?! Já a mojeho kamaráda začátky na trampolíně + pro některé, co by s tím chtěli začít, ale bojí se.

Jumping - kondiční skákání na malých trampolínách, © Dalibor Puchta

Ahoj, jmenuji se Petr, je mi 13 a rád bych se s vámi dnes podělil o to, co jsem se za necelý rok a půl naučil na trampolíně :).

Mimochodem, trampolína mě z nějakého důvodu strašně baví, ani nevím proč, ale už od malička jsem rád skákal. Sice ne jako teď, ale taky skákal.

No a teda první to začlo tak, že jsme se s kamarády prostě hecli, že kdo bude umět co nejlíp na trampolíně (různé triky, gymnastika, atd.). No, a já a můj kamarád Ondra, který je můj nejlepší kamarád, jsme se rozhodli, že to vezmeme trochu víc osobně, jakože v tom smyslu, že budeme umět něco, co oni nebudou nikdy třeba.

A začalo to saltem dopředu, kamarád to skočil asi na 10. pokus, vysmátý jak po drogách, já nechápal absolutně, jak to udělal, tak mi říkal co a jak a asi po 50 pokusech mi to vyšlo! Byl jsem z toho strašně nadšen, že umím salto. tak jsme to skákali dál a dál.. až nás to celkem omrzelo a tak nějak nám oběma došlo, že bychom se mohli naučit něco víc. Tak jsme pozvali kamaráda, co chodí do gymnastiky, a ten nám ukazoval různé přemety, hvězdy, a nakonec salto dozadu, které nás absolutně zaujalo oba dva.
No.. a tak jsme mu poděkovali, rozloučili se s ním, a odešel.

Jo tady jen taková malá věc. V našich začátcích neměl ani jeden z náš trampolínu, takže jsme skákali u nás na faře, a do dnes jsem jim vděčný, že mě tam pouštěli.
A tak jsme začali trénovat salto dozadu neboli Backflip. Tady to bylo přesně naopak, já jsem ho skočil dřív, a kamaráda jsem učil. Dopadlo to tak, že jsme se naučili salto dopředu i dozadu v jeden den, což je rekordně krátká doba. I když to chtělo hodně nervů, a celkově vůbec tu odvahu to skočit. U backflipu je nejtěžší odvaha.
Ale jak se pak naučíte na to nemyslet, a užívat si jenom ten let v tom saltě, je to strašně skvělý pocit! No a to byly moje a kamarádovy začátky v trampolíně, pro mě v tomto blogování, a dodnes skáčeme. Umíme o mnoho víc triků, ale už píšu 45 minut a bolí mě ruce a myslím, že by se to dýl stejně už nikomu nechtělo číst.

No nic já jsem Petr, tohle byl můj první „Blog“ a jsem rád že jsi to dočetl až sem!

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (4)

Příspěvek z 28. srpna 2017 v 19:47.
xadamek v něm napsala:

umim

Příspěvek z 27. srpna 2017 v 10:28.
mamina22 v něm napsala:

to je ztzake mega , ani bych nedoskakala ja umim skakat nejvic

Příspěvek z 21. srpna 2017 v 11:21.
DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

To je mega, já bych uměla jen skákat ;-D