Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jacqueline Wilsonová, co o ní možná (ne)víte

  vydáno  •  Knihy
  Taky si vaše kamarádky pořád povídají o knížkách od Jacqueline Wilsonové, ale vám je toto jméno úplně neznámé?

  Jacqueline Wilsonová je britská spisovatelka. Narodila se roku 1945 v Bathu, ale skoro celý život žije v hrabství Surrey v Anglii. 

  Již od útlého dětství se chtěla stát spisovatelkou. Její záliba v psaní se projevila už v devíti letech, kdy Jackie napsala svůj první „román“. Psaní ji ale nepřestalo bavit a než vyrostla, popsala svými myšlenkami hromady a hromady sešitů.

  Jako dospělá nejprve pracovala v jednom nakladatelství a poté své články psala do různých časopisů. Postupem času začala psát své vlastní knížky, což ji dosud neomrzelo. Přestože je Jacqueline považována za dětskou spisovatelku, píše i hry a hlavně detektivní romány pro dospělé. Také vede kurzy kreativního psaní. 

   Za své knihy pro děti získala mnoho ocenění. Namátkou zmíním např. Řád britského impéria, což je nejvyšší britské vyznamenání. 

  Mezi její nejznámější knihy patří například Sama doma, Zlatíčka, Dvojčata v průšvihu, Pusinka, Miláčkové, Vzdušné zámky nebo třeba Hvězdička. Takovou zajímavostí je, že všechny knížky píše v první osobě, tudíž se dobře čtou.

  Její knihy (i trilogie) mají vždycky otevřený konec, takže si můžete domyslet, jak to vlastně všechno dopadne. Já mám od ní přečtené zatím čtyři knížky (Vzdušné zámky, Konec snění, Za hlasem srdce a Hvězdička) a velmi se mi líbí.

  Proto je doporučuji všem, koho baví i nebaví čtení. Protože i když vás čtení úplně nebaví, tahle spisovatelka vás do toho dokáže tak nadchnout, že knihu do večera neodložíte.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  číča800 v něm napsala:

  jo a doporučuj přečíst třeba Katy, nebo Sladké časy

  PejsekNelinka v něm napsala:

  číča800: O nové vyšlé knížce samozřejmě vím. Ještě jsem si ji sice nestihla přečíst, ale až bude čas, určitě se na ni vrhnu. Díky za doporučení R^

  číča800 v něm napsala:

  souhlas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  taky o ní mám článek ale ten je spíš o jejích knihách.
  jo a o Hetty Featherové o které máš přečtené 4 knížky vyšEL 5. díl Žvot není kabaret. jestl ho ještě nemáš, kup si ho