Alíkovina

Jacqueline Wilsonová, moje oblíbená spisovatelka

vydáno  •  Knihy

Toto je o mojí nejoblíbenější spisovatelce Jacqueline Wilsonové.

Knihy od Jacqueline Wilsonové, © číča800

Moje nejoblíbenější spisovatelka se jmenuje Jacqueline Wilsonová a žije v Anglii. Tam je nejpůjčovanějším autorem v knihovnách. Píše sociální romány o dívkách a taky vydala svůj deník. Ten mě moc nebavil, ale její druhý životopis Jacky snílek jsem četla třikrát. Nejvíc se mi líbí pětidílná viktoriánská série o Hetty Featherové, která žije v nalezinci. Napsala ještě jednu viktoriánskou knihu Čtyřlístek pro štěstí a tam taky vystupuje Hetty Featherová, ale jenom krátce. V originále se Čtyřlístek pro štěstí jmenuje Clover Moon, protože hlavní hrdinka se jmenuje Clover Moonová.

Mám od ní 12 knih doma a ostatní jsem si půjčila z knihovny. Chybí mi přečíst jenom Lola Rose a pár dalších knih, ale Lola Rose není k sehnání. Taky jsem nečetla o holce Sally. Je to pro starší, než jsem já, spíš pro náctileté, ale puberťačkám by se to mohlo líbit. Třeba Katy je o holce, co se zraní a musí jezdit na vozíčku, ale na konci se s tím vyrovná. Špatně skončí jenom Moje sestra Jodie. Jodie se totiž zabije, když vypadne z okna.

Píše pořád nové knihy, ale některé ještě nebyly přeložené do češtiny. Napsala i jednu knihu z válečné doby, Sladké časy. To je z první světové války. Píše i pro dospělé, a to detektivky.

Autorka: (9 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (22)

Příspěvek z 17. března 2019 v 11:33.
HettuskaLondynek v něm napsala:

Ano, už je to ale hodně dlouho, co jsem si tohle jméno vymyslela pro jednu hru a nějak jsem si na něj zvykla :-D

Příspěvek z 17. března 2019 v 8:10.
číča800 v něm napsala:

HettuskaLondynek: nemáš přezdívku podle Hetty Featherové?

Příspěvek z 17. března 2019 v 7:51.
HettuskaLondynek v něm napsala:

Ahoj :)) Jackie miluji! Musím souhlasit- knihy má naprosto boží. Mými favority jsou Vzdušné zámky a Sladké časy, no a pak ještě starší kniha Pusinka.
Lola Rose jsem četla, ale nijak mne nezaujala :-|