Alíkovina

Jacqueline Wilsonová, moje oblíbená spisovatelka

vydáno  v 4:50  •  Knihy

Toto je o mojí nejoblíbenější spisovatelce Jacqueline Wilsonové.

Knihy od Jacqueline Wilsonové, © číča800

Moje nejoblíbenější spisovatelka se jmenuje Jacqueline Wilsonová a žije v Anglii. Tam je nejpůjčovanějším autorem v knihovnách. Píše sociální romány o dívkách a taky vydala svůj deník. Ten mě moc nebavil, ale její druhý životopis Jacky snílek jsem četla třikrát. Nejvíc se mi líbí pětidílná viktoriánská série o Hetty Featherové, která žije v nalezinci. Napsala ještě jednu viktoriánskou knihu Čtyřlístek pro štěstí a tam taky vystupuje Hetty Featherová, ale jenom krátce. V originále se Čtyřlístek pro štěstí jmenuje Clover Moon, protože hlavní hrdinka se jmenuje Clover Moonová.

Mám od ní 12 knih doma a ostatní jsem si půjčila z knihovny. Chybí mi přečíst jenom Lola Rose a pár dalších knih, ale Lola Rose není k sehnání. Taky jsem nečetla o holce Sally. Je to pro starší, než jsem já, spíš pro náctileté, ale puberťačkám by se to mohlo líbit. Třeba Katy je o holce, co se zraní a musí jezdit na vozíčku, ale na konci se s tím vyrovná. Špatně skončí jenom Moje sestra Jodie. Jodie se totiž zabije, když vypadne z okna.

Píše pořád nové knihy, ale některé ještě nebyly přeložené do češtiny. Napsala i jednu knihu z válečné doby, Sladké časy. To je z první světové války. Píše i pro dospělé, a to detektivky.

Autorka:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (6)

Příspěvek z 25. dubna v 15:53.
niki-ch v něm napsala:

jo je to boží spisovatelka našla jsem ji nedávno a je strašně super moje nejoblíbenější knížka co jsem od ní přečetla je Katy.

Příspěvek z 16. dubna ve 14:28.
bata44 v něm napsala:

Tohle je skvělá autorka. Kouzlo jejích knih jsem však objevila pozdě - před necelým rokem v mých 12. Miluji její sérii o Hetty z nalezince - je mi tak podobná..... Četla jsem i Čtyřlístek pro štěstí a chystám se na Sladké časy. I Katy byla super, ale teď už od ní nemám víc co číst, většina jejích knih je pro menší.����������������������

Příspěvek z 16. dubna ve 14:05.
číča800 v něm napsala:

Vím že píše skvěle.