Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak Alík a Pepíček pekli durianový dort

  vydáno  •  pohádky o Alíkovi

  V této pohádce se vlastně dozvíte, jak se dostal durianový dort do ledničky. :-)

  Durianový dort, © lékařský

  Bylo dopoledne. Alík se rozhodl, že upečou durianový dort. (ÍÍÍ)
  Pepíček, ale netušil, co ten durian je, tak se Alíka zeptal.
  Alík mu vysvětlil, že durian je jedlé ovoce, které má silný pach a páchne, i když je slupka durianu nepoškozená. Pepíčka to nadchlo, tak tedy souhlasil, a proto se začalo péct. Alík našel v kuchařce recept, ale zapomněl, že nemají potřebné suroviny, tak se nezačalo péct, ale šlo se do obchodu.

  V nejbližším obchodě neměli nic, protože tam probíhala rekonstrukce a měla potrvat ještě 100 let. V obchodě naproti bylo toho mnoho, zřejmě proto, že tam bylo všechno 100× dražší, než bylo v normálním obchodě. Třeba banány stály 2000 korun, a tak raději jeli do centra, kde bylo normálních obchodů plno.

  Když nakoupili, stále jim chyběl durian. Někde zjistili, že durian najdou ve speciálním obchodě, který je přes půl republiky daleko. Šli tedy na nádraží, kde si koupili jízdenky a jeli.
  Městečko se speciálním obchůdkem nemělo vlakové nádraží, tak se ještě přestupovalo na autobus, loď a nakonec taxík.
  Po příjezdu do městečka, pokračovali do toho obchůdku.

  Tam našli, co potřebovali, a jeli zase zpátky. Když byli skoro doma, Alík se podíval do tašky s nákupem a zjistil, že Pepíček vše snědl (8:o), a tak tentokrát Alík nechal Pepíčka doma a na nákup jel sám. Vrátil se až druhý den odpoledne, kdy se začalo konečně péct.

  Trouba, © lékařský

  Nejprve namíchali těsto, a pak to strčili do trouby péct. Po hodince bylo asi hotovo, tak ho vyndali z trouby, jenže dort jim utekl na zahradu, a pak na ulici. Alík běžel za dortem, jenže ne a ne ho dohonit. Nakonec se zeptal Pepíčka, jestli mu nepomůže. Pepíček běžel do garáže a za chvilku se objevil s velikým autem. Alík nasedl a Pepíček vyrazil z Alíkovy zahrady.

  Za malou chvilku našli jejich duriánový dort, který uvízl v točících dveřích u obchodního domu. Dort vzali a jeli s ním domů. Alík ho dal do ledničky, ale než si uvědomil, že ho dal do ledničky, která se otevře, až se napočítá do nekonečna, zaklapnul dvířka ledničky.

  Tak dal ledničku na svůj web s žádostí, aby mu uživatelé pomohli ledničku otevřít, a každý kdo se zúčastní, dostane kousek toho dortu.
  Uživatelé dodnes pomáhají, a Alík má alespoň z toho radost. :-)

  Konec :)))

  Autor: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (14)

  Příspěvek z 24. března 2021 v 6:33.
  Killercow v něm napsala:

  Jů, tak to jdu hned přičíst!8-D

  Příspěvek z 10. ledna 2021 ve 13:25.
  Nobody_nobody v něm napsal:

  Já to slišel, ale okok

  Příspěvek z 30. srpna 2019 v 19:42, upravený vzápětí.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Není.
  Ale nikomu to neříkej.