Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak Anička hledala ztracené Vánoce

  vydáno  •  Vánoce · pohádky
  V malém městečku Lucerov žil kluk jménem Petr. Měl malou sestřičku Aničku, která měla moc ráda Vánoce. Když bylo léto, tak se koupala v potoce a někdy se koupala tak dlouho, až byla nemocná. Když byla nemocná, často kreslila vánoční obrázky - nejraději vánoční stromeček. Byl podzim a do Vánoc zbývalo jen 58 dní.

  Domov je dar, který když najdeme, jsme nejbohatší, © Petra Křenová 14 let

  Malá Anička se zeptala maminky: "Maminko, jak by to tu vypadalo, kdyby nebyly Vánoce?" Maminka odpověděla: "No, to nevím, asi by to nebylo nic dobrého." Malá Anička sklonila hlavu a protože bylo pozdě, šla spát. Než usnula, říkala si: "Chtěla bych vidět, jak by to tu vypadalo bez Vánoc!" A potom usnula. Ráno se probudila a na kalendáři byl Štědrý den. Ale co to? Sníh nikde, stromeček tu není a dokonce ani maminka nepeče cukroví! Co se to stalo?

  Anička běžela za Petrem a ptala se ho: "Bráško, kde jsou Vánoce?" A Petr na to: "Co? Jaké Vánoce? Co to je?" Anička se podivila. Odešla za maminkou a zeptala se jí: "Mami, proč nepečeš cukroví?" Maminka se podivila: "Cukroví? Co to je? Kde jsi slyšela to slovo?" "No mami, existuje přece zimní svátek a ten se jmenuje Vánoce nebo Štědrý den." "Jistě zlatíčko, ale to sis jenom vymyslela, víš?" "Ne, ne mami," zlobila se Anička, "nevymyslela. Podívej se na moje obrázky!" "To je hezké, že to umíš i nakreslit, ale teď si jdi hrát," poslala ji pryč maminka. "Ale mami..." "Řekla jsem, aby sis šla hrát!"

  "Tak, a dost! Jdu najít Vánoce," rozhodla se Anička a vypravila se za Vánocemi. Uběhl celý den a celá noc a Anička stále šla pro Vánoce. Uplynuly 3 dny, když Anička narazila na skřítka. "Kampak jdeš, holčičko?" "Jdu hledat Vánoce," odpověděla Anička zdvořile. "Ale copak, nelíbí se ti to takhle?" ptal se skřítek. "Ne! Není cukroví, ani vánoční stromeček, a to mi vadí." "Jdi vpravo a najdeš tam cukroví - kousni do zvonečku a pak uvidíš," poradil jí skřítek. Anička mu poděkovala a skřítek ještě dodal: "Nemáš zač, ale pamatuj: kousni jenom do zvonečku!"

  Anička šla doprava a tam bylo plno cukroví! Zvoneček, hvězdička, stromeček a spousta dalších tvarů. Anička kousla do zvonečku: jednou, dvakrát, třikrát... A bylo po zvonečku. Najednou zazvonil zvonec a...nebojte se, ještě není konec. Anička se probudila. Cukroví cítila hned z postele. Stromeček viděla blikat na dálku a Petr ji tahal z postele, aby se podívala ven. Bylo krásně nasněženo. Anička si oddechla, že jsou Vánoce, a už si nikdy nepřála, aby Vánoce nebyly.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (20)

  Příspěvek z 18. února 2011 ve 14:18.
  oxford v něm napsal:

  02254,6841

  oksanka djdouwrbtbeurtzerui

  Příspěvek z 6. ledna 2011 ve 13:34.
  Mary47 v něm napsala:

  :-D

  moc hezký článek

  Příspěvek z 6. ledna 2011 ve 13:32.
  Mary47 v něm napsala:

  Reakce na HinatkaHyuuga:

  tak si napiš sama článek !!!!!