Alíkovina

Jak by vypadaly emoce jako pohádkové postavy

vydáno

Napadlo vás někdy, jak by mohly vypadat emoce jako pohádkové postavy? Mě ne, ale mou učitelku ano, takže jsme to dostali jako domácí úkol. Jestli chcete vědět, jak to dopadlo, přečtěte si článek!

Emoce, © Sandy72

Láska
Láska má červené, dlouhé vlasy složené z malých srdíček. Má růžovou barvu pleti. Nejčastěji nosí červené šaty se světle nebo tmavě růžovými srdíčky.

Její poslání
Kontroluje a snaží se udržet lásku zamilovaným. K tomu jí slouží kouzelný srdíčkový luk a srdíčkové šípy lásky. Střelí je po zamilovaných a v tu chvíli se do sebe zamilují ještě více.

Nenávist
Nenávist má krátké vlasy z modrých pavouků, nosí je velmi rozcuchané. Má světle modrou barvu pleti. Nejčastěji nosí tmavě modré šaty s pavouky.

Její poslání
Je naštvaná na všechny a na všechno. Velmi se snaží tuto špatnou vlastnost v co největší míře přenášet na lidi. Přenáší ji s pomocí svého kouzelného, pro lidi neviditelného kopí. Kopí nejčastěji zabodává do lidí, kteří mají kladné emoce.

Žárlivost
Žárlivost má černé, kratší vlasy. Má světle červenou barvu pleti. Nejčastěji nosí rudé (pro méně chápavé je to jiný název pro červenou barvu) šaty s velkými vyobrazenými plameny.

Její poslání
Je velmi žárlivá, a proto chce, aby byli žárlivými všichni. Používá k tomu meč žárlivosti, kterým bodne ve většině případů do velmi poctivých a milých lidí.

Závist
Závist má tmavě zelené, kratší a často velmi rozcuchané vlasy. Má okurkově zelenou barvu pleti. Nejčastěji nenosí nic, vždycky si vezme ty šaty, které jí padnou pod ruku.

Její poslání
Je velmi závistivá a zlá, chce, aby byli všichni stejně zlí a závistiví. Má schopnost se dostat do mysli lidí a vyvolává v nich zlost a závist.

Laskavost
Laskavost má bílé, ne moc dlouhé vlasy. Má oranžovou barvu pleti. Nejčastěji nosí třpytivé, dlouhé šaty.

Její poslání
Je velmi laskavá, milá a hodná postava, zkrátka je kladná. S pomocí své kouzelné hůlky napravuje to, co ostatní záporné postavy napáchaly.

Věrnost
Věrnost má světle hnědé, polodlouhé vlasy. Má žlutou barvu pleti. Nejčastěji nosí oranžové, delší šaty.

Její poslání
Je také velmi milá, hodná a hlavně věrná. S pomocí kouzelného mobilního telefonu také napravuje to, co ostatní záporné postavy napáchaly.

Zrada
Zrada má strašně krátké, šedivé vlasy a dlouhé vousy. Má světle šedivou barvu pleti. Jako jediný je mužská postava. Nejčastěji nosí fialový klobouk s hvězdičkou a fialové pláště taktéž s hvězdičkami.

Jeho poslání
Je velmi zlý a zradil snad už úplně všechny. Má kouzelný tablet, přes který si vyhlíží toho, z koho udělá zlého člověka, který zradí každého, koho potká.

Autorka: (11 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (9)

Příspěvek z 1. října 2018 ve 20:05.
maggiesimspons v něm napsala:

Super$>$>

Příspěvek z 5. února 2018 ve 14:48.
Sandy72 v něm napsala:

Díky

Příspěvek z 5. února 2018 v 10:04.
LiiLii v něm napsala:

Tohle je jeden z nejhezčích článků co jsem kdy četla$>$>$>$>