Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak byli v lunaparku

  vydáno  •  Povídky
  Krteček se Šmoulíčkem si zašli do lunaparku, kde si báječně užili.

  Toto je poslední příběh o Krtečkovi a Šmoulíčkovi na Alíkovi. Další na Alíkovi nebudou.

  Bylo slunečné ráno a Krteček se Šmoulíčkem snídali vánočku s máslem. „Krtečku včera jsme si toho lunaparku moc neužili. Navrhuji jet i dnes!” Krteček s tím nápadem souhlasil. A jeli svým autíčkem do lunaparku na závodní dráhu. Sledovat závod je hodně zábavné a napínavé. Je to zábavné a napínavé tak moc, že to dávají taky v televizi. Takže Krteček se Šmoulíčkem byli v televizi. Ale hlavní cílem závodníků je dostat průkaz na autíčko.

  Na závodní dráze probíhal napínavý závod. „Vašík a Přema jsou téměř stejně daleko vedle sebe! Jako třetí je Pasáček, který je kousek od nich! A poslední je Kulíšek! Závod je napínavý! Přema předjíždí Vašíka! Vašík ale zrychluje! Následují zatáčky a Vašík znejistěl a zpomalil! Přema předjel Vašíka! Už ho dohání Pasáček! Už jsou na rovince! A Pasáček předjel Vašíka! Kulíšek se blíží k Vašíkovi! Vašík zrychluje! Teď jsou Přema a Pasáček těsně u sebe! Už se blíží k cíli! A je konec!” komentoval závod Panáček. „Jako třetí dojel Vašík! Jako druhý dojel Přema! A jako první dojel... Pasáček! Vašík dostane diplom a medaili za 3. místo a balíček bonbonů! Přema dostane medaili a diplom za 2. místo a poukaz do cukrárny! A Pasáček dostane diplom a medaili za 1. místo, řidičský průkaz a autíčko si může nechat!” řekl Panáček.

  Všichni šli na své stupínky. „Jupí mám řidičský průkaz! Hurá!” raduje se Pasáček. „Příště nechám jezdit někoho jiného a pro průkaz si půjdu někdy jindy.” přemýšlí nahlas Přema. Kulíšek říká: „Je to teprve můj druhý závod. To nevadí!” Tento závod byl bez problémů, všichni byli nadšení. Někdy to tak není. Někdy ten třetí pokřikuje „Podvádí! „ nebo se dokonce i poperou. Krteček se Šmoulíčkem šli k Pasáčkovi. „Gratulujeme ti! Už ho máš taky!” říkají mu s úsměvem.

  „Půjdeme spolu na Lochnesku?” zeptá se jich Pasáček. „Jasně! Dobrý nápad!” řekne Šmoulíček. Tak šli k Lochnesce a koupili si všichni jednu jízdu. Pak nastoupili do Lochnesky. Jízda byla vzrušující. Všichni křičeli: „Jéééé!”. Krteček se trochu bál. Tak se pro jistotu držel, i když měl bezpečnostní pás. Všichni si jízdu užili. „Je tu strašné vedro.

  Co takhle si dát zmrzlinu?” ptá se Pasáček. „Super nápad!” říká Krteček. A jdou ke stánku se zmrzlinou. „Jakou si dáte?” ptá se zmrzlinář. „Jahodovou prosím!” říká Krteček „Šmoulovou! ”říká Šmoula „Čokoládovou!” říká Pasáček. Zmrzlinář jim nachystá zmrzliny do oplatky a dá je na stojan. „To bude 15 plyšo-korun!”. Krteček,Šmoulíček a Pasáček mu zaplatí svůj kopeček zmrzliny a zmrzlinář jim dá zmrzliny. „Děkujeme!”. A jdou pryč se zmrzlinami. „Z čeho se dělá asi Šmoulová zmrzlina?” ptá se Šmoulíček „Asi z toho co mají Šmoulové rádi!” odpovídá mu Pasáček.

  Když všichni dolízali zmrzlinu, tak Krteček řekl „Pojďme na kolotoč!” „Jdeme!” vykřikl Pasáček. Běželi ke kolotoči. „Prosíme každý jednu jízdu!” řekl Šmoulíček a dal mince pánovi. „Já si sednu na tramvaj!” říká Krteček „Já na koně!” říká Pasáček „A já na auto!” A sedli si na to, co řekli. A jeli v pestrobarevném kolotoči, ve kterém byl tramvaj, auto, kůň, labuť, autobus a podobné věci. Kolotoč nejel moc rychle, ani moc pomalu, jel tak akorát a všem plyšákům na kolotoči se to líbilo. „Hej ty!” křičí pán, který obsluhuje kolotoč, na panáčka se strništěm, s bílou čepkou na hlavě s bílým trikem s černými pruhy, na hrudi má číslo 15758 a v modrých teplákách záplaty. „Nezaplatil jsi jízdu!” „Grr!” křičí panáček. „To že nemáš naši měnu, neznamená, že si můžeš jezdit zadarmo!” A už si pro něho šla Plyšákovská policie a odvedla si ho a potom ho odnesla do Panáčkova, kde ho čekalo vězení. Už se dotočili.

  „Co s ním asi bude?” ̈ ptá se Krteček. „Nevím, ale je to dobře, že ho policie chytila!” říká Pasáček. „Jdeme na houpačky!” říká Šmoulíček a běží na houpačky, které vypadají jako lodě. Právě se tam houpe Kulíšek a Přema. Kulíšek už odchází, tak si na jeho místo sedne Pasáček. „Můžeme potom my prosím?” ptá se Šmoulíček Přemy „Jo, ale ještě chvíli tu budu.” odpovídá mu Přema. A tak si všichni tři si sednou a čekají, až se Přema dohoupe. Už se Přema dohoupal. „Kdo půjde?” „Kámen, nůžky, papír, teď!” Střihne si Šmoulíček s Krtečkem. Šmoulíček má papír a Krteček taky. „Tak ještě!” navrhne Přema „Kámen, nůžky, papír, teď!” Šmoulíček má papír a Krteček nůžky. Přema vystoupil z houpačky, aby mohl Krteček nastoupit.

  Krteček se chvíli houpal a Pasáček už vystoupil ze své houpačky. „Můžeš jít Šmoulíčku!” a tak si Šmoulíček nastoupil do druhé houpačky. Jak se dohoupali, už byli unavení. „Už radši pojedeme domů!” Napadne Šmoulíčka. Krteček si zívne a řekne: „Super nápad!”. Tak se rozloučili s kamarády, jeli autíčkem domů (museli ještě nabít auto) a zpívali:

  V lunaparku jsme byli,
  na Lochnesce jezdili.
  Závod napínavý byl
  a Pasáček zvítězil.

  V kolotoči zloděj se projel
  a v policejním autě odjel.
  Na houpačkách jsme se zhoupli.
  Nebojte, my jsme nezhloupli!

  A doma se pořádně vyspali

  Autor: (11 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 4. srpna 2018 v 8:15.
  číča800 v něm napsala:

  Světli , tak tohle už je druhý případ kdy jsi napsala do diskuze začátek článku!!!:-EPŘESTAN

  a ted ́ k článku: je to hezky napsané:-)R^, akorát je škoda že v tom není žádná zápletka.mohlo by se tam něco stát, ne jen popis toho jak si ti to užili.

  Příspěvek z 2. září 2016 v 16:56.
  Světli v něm napsala:

  Jak byli v lunaparku

  Krteček se Šmoulíčkem si zašli do lunaparku, kde si báječně užili.

  Příspěvek z 13. srpna 2016 ve 13:55.
  SaBl v něm napsala:

  super

  nemáš zač1111111