ÚVOD
Spousta lidí se myšek bojí, ale proč? Jsou daleko menší než spousta zvířat, kterých se nikdo nebojí. Jsou to malí roztomilí tvorečci. Tak pokud byste se myšek nebáli a chtěli naprosto nenáročného domácího mazlíčka, doporučuji myšku. Koupíte ji ve zverimexech (odkud je v podstatě zachráníte od sežrání hadem) nebo u chovatelů, kde mají více barev. Myška ale není vhodná pro malé děti, které ještě nemají cit v rukou a mohly by křehkou myšku zranit.
JAK ZAŘÍDIT KLEC
Myška nepotřebuje obrovskou klec jako třeba potkan, ale rozhodně ji nezavírejte do malé klícky, kde se ani pořádně neproběhne. Když budete pořizovat klec, myslete na to, že myška je malá a protáhne se i velmi úzkou škvírkou, proto spíše doporučuji akvárko (nebo třeba krabici z Ikey ). Na kleci je zas dobré, že po ní myška může šplhat a tím pádem se nenudí. Do klece je samozřejmě potřeba podestýlka (piliny, hobliny...), naprosto nevhodný je kočkolit!! Měním ji podle smradu, ale většinou 1x za týden. Dále do klece dejte domeček (můžete ho udělat z krabičky od ceresu nebo z čehokoli jiného). Do klece ještě můžete dát kapesníčky, ty si myška natahá do domečku a udělá si z nich pelíšek. Samozřejmě je potřeba pítko (nelekejte se, kdyby z toho nejdříve myšky nepily, ony se to naučí). Dále nějakou mističku na jídlo (ale ta není nutná). A samozřejmě hračky (kolotoč, provazy, žebříčky, prolézačky, roury od toaletního papíru...).
JAK KRMIT
Myšky jedí v podstatě všechno. Já jim dávám dvě lžičky směsi (můžete udělat doma nebo koupit v zverimexu), ta obsahuje různá semínka, kukuřici atd. Dále jim chutná jablko, mrkev, okurka, zelí, salát, tráva... Vodu vyměňuji 1x za týden nebo jim dotočím v průběhu týdne.
Tak hodně úspěchů.