Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak chovat myš

  vydáno  •  zvířata

  Chtěli byste si pořídit domácího mazlíčka, ale rodiče říkají, že je to moc náročné na čas a údržbu? Představuji vám myš jako naprosto nenáročného domácího mazlíčka.

  Myš přecházející po lávce z kamene na břeh řeky, © Pralinka2

  ÚVOD
  Spousta lidí se myšek bojí, ale proč? Jsou daleko menší než spousta zvířat, kterých se nikdo nebojí. Jsou to malí roztomilí tvorečci. Tak pokud byste se myšek nebáli a chtěli naprosto nenáročného domácího mazlíčka, doporučuji myšku. Koupíte ji ve zverimexech (odkud je v podstatě zachráníte od sežrání hadem) nebo u chovatelů, kde mají více barev. Myška ale není vhodná pro malé děti, které ještě nemají cit v rukou a mohly by křehkou myšku zranit.

  JAK ZAŘÍDIT KLEC
  Myška nepotřebuje obrovskou klec jako třeba potkan, ale rozhodně ji nezavírejte do malé klícky, kde se ani pořádně neproběhne. Když budete pořizovat klec, myslete na to, že myška je malá a protáhne se i velmi úzkou škvírkou, proto spíše doporučuji akvárko (nebo třeba krabici z Ikey ;-)). Na kleci je zas dobré, že po ní myška může šplhat a tím pádem se nenudí. Do klece je samozřejmě potřeba podestýlka (piliny, hobliny...), naprosto nevhodný je kočkolit!! Měním ji podle smradu, ale většinou 1x za týden. Dále do klece dejte domeček (můžete ho udělat z krabičky od ceresu nebo z čehokoli jiného). Do klece ještě můžete dát kapesníčky, ty si myška natahá do domečku a udělá si z nich pelíšek. Samozřejmě je potřeba pítko (nelekejte se, kdyby z toho nejdříve myšky nepily, ony se to naučí). Dále nějakou mističku na jídlo (ale ta není nutná). A samozřejmě hračky (kolotoč, provazy, žebříčky, prolézačky, roury od toaletního papíru...).

  JAK KRMIT
  Myšky jedí v podstatě všechno. Já jim dávám dvě lžičky směsi (můžete udělat doma nebo koupit v zverimexu), ta obsahuje různá semínka, kukuřici atd. Dále jim chutná jablko, mrkev, okurka, zelí, salát, tráva... Vodu vyměňuji 1x za týden nebo jim dotočím v průběhu týdne.

  Tak hodně úspěchů.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 3. prosince 2019 v 17:02.
  Jitulllinka v něm napsala:

  Kupujte dvě myšky jsou to společenská zvířata.

  Příspěvek z 31. května 2018 ve 13:50.
  vikinka28 v něm napsala:

  Chci mít myšku!! To se mi líbí!! Mooooooooooooooooooooooooooooc hezký článek. Už vím co bych si pořídila :))

  Příspěvek z 20. května 2018 ve 13:27.
  matisek005 v něm napsal:

  Já jsem uvažoval nad potkanem, ale tento nápad byl okamžitě smeten ze stolu :-D.