Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak děti kreslí korupci? Třeba jako akvárium s politikem

  vydáno  •  Kultura · Malování
  Co vědí děti o korupci, jak si ji představují, jak by proti ní chtěli bojovat? To bylo téma dětské výtvarné soutěže Úřadu vlády ČR.

  Vítěz kategorie 1. stupeň ZŠ, Václav Soukup, 10 let, ZUŠ Praha 5, Štefánikova, © Václav Soukup, 10 let

  Výsledky byly dnes slavnostně vyhlášeny v Hrzánském paláci ministrem Dienstbierem, který je zároveň předsedou Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí.

  Odborná porota vybírala z celkem sto sedmdesáti obrázků, které do soutěže zaslalo sedmnáct základních uměleckých škol z celé České republiky.

  Vítěz kategorie 1. stupeň ZŠ, Václav Soukup, 10 let, ZUŠ Praha 5, Štefánikova

  Vítěz kategorie 1. stupeň ZŠ, Václav Soukup, 10 let, ZUŠ Praha 5, Štefánikova

  Oceněno bylo celkem 7 děl, celkovým vítězem se stal desetiletý Václav Soukup z Prahy 5 s obrázkem akvária, ve kterém plave politik obklopený návnadami z bankovek na rybářských háčcích.

  Kromě odborné poroty vybírala svého vítěze i laická porota složená ze zaměstnanců Úřadu vlády. V této anketě s náskokem zvítězila Anna Dušková z Berouna se svou variací na známý obraz Poslední večeře Páně, který spolu s dalšími oceněnými pracemi najdete ve fotogalerii.

  Fotogalerie

  Soutěž s mottem Korupce ti nesvědčí, korupce ti nesluší, vyhlásil v listopadu loňského roku ministr a předseda Rady vlády pro koordinaci boje korupcí Jiří Dienstbier ve spolupráci s ministryní školství, mládeže a tělovýchovy Kateřinou Valachovou. Soutěž byla určena žákům základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií (do max. 16 let věku) s cílem zvýšit povědomí o problému korupce již u mladších dětí tak, aby se nad ním dokázaly aktivně zamýšlet a mluvit o něm se svými pedagogy. Zvyšování povědomí o korupci přispívá k vývoji v aktivní členy občanské společnosti, kteří jsou si vědomi negativních důsledků korupčního chování. Díky soutěži se tak děti mohou dozvědět, jak si poradit, když se s korupcí setkají.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!