Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak důležití jsou smajlíci?

  vydáno  •  internet · smajlíky

  Jsou velmi důležití. Nevypadají na to, ale zázraky se dějí. O:-)

  Emotikon s vypláznutým jazykem., © lékařský

  Emotikony, zkráceně emoji nebo ještě lidově smajlíci, jsou jedním z prvků, které používáme při psaní přes internet. Nejčastěji je používáme v chatu, na sociálních sítích, nebo prostě, když píšeme kamarádovi e-mail. Vyjadřují emoce odesílatele zprávy. Mohou být také v kombinaci se znaménky na konci věty. I když to tak nevypadá, jsou velmi důležití. Bez nich by totiž nikdo nevěděl, jak se cítíme, a tak by naši zprávu mohl každý vycítit jinak. U většiny lidí zpráva bez emotikonů vyvolává pocit, že je všechno v pořádku, nejsme nijak extra dojatí nebo naopak velmi smutní. Prostě, že je všechno „normální“. Takto se píše v úředních e-mailech, nebo když píšeme o něčem vážném. Jistě se nehodí dělat si srandu z úředníků. :-)

  Také, když jste naštvaní, můžete vyjádřit, že jste naštvaní (jak překvapivé ;-D). Ale nedoporučuji vyjadřovat vztek někomu, koho neznáte, a už vůbec nějak veřejně. Pro toho někoho to může být zábava, a může vás takhle rozhněvávat dál, na veřejnosti nejen, že vás může někdo rozhněvávat dál, získáte velkou pozornost. A to se celkem nevyplatí, když nechcete, aby na vás se všichni vrhli. :-) V opačném případě by se vás lidi zastávali... Stejně je to neslušné. Bylo by to podobné, jako kdybyste řvali na náměstí. :-)

  U některých lidí (mohou to být často blízcí, nebo ti, s kterými jsme začali už konverzovat) je potřeba upřesnit svoje emoce emotikonem. Takto se můžeme vyhnout konfliktu, kde došlo pouze k tomu, že si kamarád myslel, že to měl být vtip, ale ty jsi to bral vážně.

  S emotikony by se mělo šetřit. Když napíšete za každým druhým slovem smajlíka, budete vypadat emočně hyperaktivní (což nemusí být špatná vlastnost, někoho to baví), ale to nevypadá slušně. Samozřejmě ve společnosti, kde se moc nemluví vážně (třeba na Alíkovi v některých nástěnkách), to nevadí, ale když píšete článek o lineárních rovnicích, nebude nejlepší mít v každém řádku deset smajlíků.

  Na začátku článku jsem zmiňoval, že emotikony mohou doprovázet i znaménka na konci věty, nemusí to být vždycky tak. Znaménko na konci věty může také vyjadřovat city, ale ne vždy jednoznačně nebo pochopitelně.

  Pro emotikony je ještě jedno využití, ale to zkuste nepoužívat. Je to spamování, že prostě hodíte spoustu emotikonů jednorožce (nemusí to být nutně jednorožec) do jednoho příspěvku a nic dalšího. Za to se na většině internetových stránek blokuje.

  Autor: (14 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (17)

  Příspěvek z 11. února 2021 v 19:25.
  Viki_show v něm napsal:

  Proč zrovna jednorožci! :-(

  Příspěvek ze 17. května 2020 v 11:17.
  VikiKlára v něm napsala:

  🦄🦄🦄🦄🦄

  Příspěvek z 11. května 2020 v 9:24.
  Rulexa v něm napsala:

  Dávám 10 tlapek ;-);-);-)$>