Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak je na tom naše škola s počítačovými technologiemi

  vydáno  •  škola
  Jednoho dne po obědě čekám na hodinu občanství a zdraví a na zaskleném papíru vidím, že naše škola je zapojena do výzvy „EU peníze školám“. Jediné, co mi nedávalo smysl, bylo využívání informačních a komunikačních technologií (ICT) ve škole.

  Tablet, na který lze psát třeba vidličkou. To nejlepší s Windows, © HP Computers YouTube Channel

  Proto vám popíši, jak to v naší škole s počítači a ICT je.

  Naše škola se chlubí tím, že na druhém stupni zapojuje do výuky tablety, konkrétně iPady. Jenže ty se používají jen ve třídách bez zaměření, kromě nich máme na škole ještě třídu sportovní a jazykovou. Navíc, všude, kde jsou projektory promítající obraz na tabuli či interaktivní tabuli z počítače, k nim musí být připojena Apple TV. To je malá krabička, která umožňuje spojit se se zařízeními se systémem iOS (iPhony, iPady).

  Konkrétně v naší škole se toho využívá k promítání obrázků na projektor. Ale opravdu banální je, že i ve třídách, kde iPady nejsou užívány, jako u nás. A jak probíhá hodina informatiky? Jednoduše. Máme se něco naučit. Paní učitelka slíbila, že nám přinese HTML značky na programování webových stránek. Kdy?

  Půl hodiny se někdo hlásí a nikdo ho nevyvolá, věci se učíme příliš pomalu, děti chodí na nepovolené stránky, i když má paní učitelka v počítači program, který umí odposlouchávat celou učebnu. Dokonce mění systémová nastavení svých školních účtů, dokážou si změnit spořič obrazovky či dokonce kurzor na obrázek, klidně i animovaný.

  Navíc byly stránky naší školy napadeny viry a dlouhou dobu se v prohlížečích internetu zobrazovalo, že jsou útočné, či že k nim není povolen přístup. Jeden z nich dokonce zablokoval stránky školy úplně. Což je problém, protože se na ně zapisují zprávy od zaměstnanců školy, změny výuky, poznámky, pochvaly a samozřejmě i hodnocení.

  Náš školní administrátor stránek školy umí vlastně jen spravovat hesla od školních účtů a školního systému hodnocení. Podstatnější změny stránek si škola musí platit u odborné firmy. Na kolik ji to vychází, nevím. Hodnotící systém sídlí na jiných stránkách, ale jeho adresa je nesmírně složitá.

  Tvrdá realita, to je „elektronický stav“ naší školy.

  Autor: (13 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 9. března 2015 ve 13:14.
  panglaq v něm napsal:

  Reakce na panglaq:

  A také by se mohl připojit na Apple TV v jiných třídách a učebnách.

  Příspěvek z 9. března 2015 ve 13:13.
  panglaq v něm napsal:

  A jěště něco...

  Dobrý den, kdyby se někdo připojil pomocí iPhonu či iPadu ve výuce, narušil by ji, mohl by ukazovat hry a podobně. Klidně i opakovaně.