Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak jsem byla v Holandsku

  vydáno  •  cestování

  Byli už jste někdy v Holandsku, nebo byste se tam chtěli podívat? Já jsem se tam podívala na začátku prázdnin.

  Holand, © Indiánkaaa123

  Do Holandska jsem se podívala, protože tam pracuje jeden náš známý. Je to nádherný stát a stojí za návštěvu.

  29. 6. 2019
  Tento den to začalo. Kolem desáté hodiny jsme vyjeli z domova na letiště do Prahy. Zaparkovali jsme a minibus nás dovezl k letišti. Měli jsme ještě plno času, tak jsme si zašli na oběd. Po jídle jsme se vydali na bezpečnostní kontrolu. Letenky jsme si vytiskli doma. Neměli jsme kufry, takže jsme nešli k přepážce na odbavení. Za bezpečnostní kontrolou jsme se trošku koukli po obchodech a za chvíli nám letělo letadlo. V letadle jsme usedli na svá místa a za chvíli jsme vzlétli. Cesta trvala přibližně hodinu.

  Na letišti v Amsterdamu už na nás čekal náš známý. Všichni jsme se vydali k vlaku a jeli do centra Amsterdamu. Zde jsme si zakoupili lístky na loď a plavili jsme se po kanálech. Dozvěděli jsme se plno zajímavých věcí. Plavbu jsem si užila. Po plavbě nastal čas jet do bytu, který se nacházel ve městě Haag. Přesunuli jsme se na nádraží a hledali vlak. Jeden nám ujel před nosem, druhý vlak jsme stihli, ale v půlce cesty jsme kvůli výluce museli přestupovat. Večer jsme se konečně dostali do Haagu do bytu.

  Letadlo, © magdička8

  30. 6. 2019
  Náš známý měl pro nás připravený výlet do Rotterdamu. Jeli jsme zase vlakem, tentokrát bez komplikací. V Rotterdamu jsme nejdříve navštívili trh s jídlem a naobědvali se. Rodiče tu ochutnali tradiční holandské jídlo slanečka, mně ale slaneček vůbec nechutnal. Prošli jsme se po Rotterdamu a nakonec jsme jeli na výletní lodi kolem přístavu – byl opravdu obrovský. Když jsme přijeli do Haagu, čekala nás ještě procházka k moři. Moře bylo studené, ale koupat se tam dalo. Pláž byla krásná a bylo tam plno mušlí.

  Rotterdam, © magdička8

  1. 7. 2019
  Dopoledne jsme si vyrazili do centra Haagu. Byl to takový odpočinkový den. Nejdříve jsme nakoupili dárky pro kamarády a rodinu a poté i něco pro sebe. Mrkli jsme se i do Primarku. Odpoledne jsme se podívali do Binnenhofu a okolí, udělali jsme tam hodně fotek. Je to nádherná stavba a rostlo tam mnoho barevných květin. Ten den jsem odeslala pohledy mým kamarádům a babičce a večer jsme se najedli v indonéské restauraci.

  2. 7. 2019
  Tento den jsme se podívali do Madurodamu. To je park s miniatury památek v Holandsku. Byl velký a krásně udržovaný. Najdete v něm vše, co si vybavíte, když se řekne Holandsko. Byly tu malé mlýny, tulipány, různé budovy, silnice, na kterých jezdila auta, železnice, kde jezdily vlaky, letiště a hrady. Mohli jste si tu i něco vyzkoušet, např. obří deskovou hru. Na každém rohu byla malá televize, kde jste si mohli pustit krátké video. Součástí parku je i část s fotbalem, kde se dozvíte vše o fotbalu, a část, kde se dozvíte plno věcí o dějinách – tam se mi líbilo nejvíce. Potkali jsme tam i nějaké Čechy a Slováky. Zabralo nám to skoro celé odpoledne. Večer jsme si udělali malou procházku po pláži.

  Madurodam, © magdička8

  3. 7. 2019
  Měli jsme v plánu jet tramvají do nedalekého města Delft. Bohužel od rána nejezdily tramvaje, a tak jsme byli u pláže. Kolem poledne začaly tramvaje jezdit, a tak jsme se vydali do Delftu. Tady se mi líbilo asi nejvíc. Nebylo tu moc lidí a bylo nádherné počasí. Procházeli jsme i kolem kostela, který jsme viděli v Madurodamu. Zašli jsme i do obchůdku se sýry. Byl opravdu velký a mohli jsme i ochutnávat. Snědli jsme tam plno sýra. Prodávali tam například i zelený sýr či sýr s papričkami. Poté jsme si ještě prohlédli náměstí a tramvají se vrátili zpět do Haagu. Naposledy jsme si zaplavali v Severním moři.

  Pláž , © magdička8

  4. 7. 2019
  Poslední den jsme už od rána uklízeli a balili. Měli jsme to nějak brzy hotové, a tak jsme se vydali do mořského světa. Bylo tam plno rybek a podobných zvířátek. Překvapila mě jedna želva, která byla větší než já! Zhlédli jsme i krmení tučňáků. Poté jsme se vydali na letiště. Jedna věc, co mě překvapila, byla ta, že je to velké letiště a je tam jen pár laviček. Není si kam sednout. Letadlo mělo asi 45 minut zpoždění, ale v pořádku jsme přiletěli do Prahy. Na tenhle výlet nikdy nezapomenu.

  Byli jste někdy u Severního moře?
  Kam byste se nejvíc chtěli podívat?
  Chtěli byste navštívit Holandsko?

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 3. srpna 2019 ve 23:46.
  magdička8 v něm napsal:

  Jo byla fakt velká :DD
  Mám i fotku :D

  Příspěvek z 2. srpna 2019 v 16:04.
  Kika44 v něm napsala:

  Pěkný článekR^
  želva větší než ty? Waaau8-o

  007mary v něm napsal:

  V holandsku jsem ještě nikdy nebyl jinak pěkný článek 5tlapekR^R^R^