Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak jsem chtěla mít nový telefon

  vydáno  •  Škola

  Když jsem šla do první třídy, zjistila jsem, že všechny holky mají velký dotykový telefon a já mám jen svůj malý dotykový telefonek. Ale postupem času se moje názory měnily.

  Můj telefon , © Šároušek

  Když jsem šla do první třídy, zjistila jsem, že všechny holky mají velký dotykový telefon a já mám jen svůj malý dotykový telefonek. Doma jsem kvůli tomu brečela, ale maminka řekla, že na to mám ještě čas, a bráchové se mi smáli. Všechny holky měly značky telefonu jako třeba Lenovo, HUAWEI, Apple a IPhone, jenže já mám jenom Samsung. Maminka mi zakazovala telefon nosit do školy, aby se mi nepoškodil nebo mi ho někdo neukradl. Já jsem jí řekla, že má pravdu, telefon nepotřebuji a hlavně ne ve škole. A v duchu jsem si řekla, že bych se za ten telefon akorát styděla. Je hrozně malinkatý.

  Jenže během roku měly holky zase vyměněné telefony, každá jinou značku, a já jsem se zase dostala do stavu, že bych chtěla telefon. Maminka mi řekla, že si z toho nemám nic dělat, takový je svět. Jedni bohatí, druzí chudí. Chudí bohatým závidí a bohatí se chudým smějí. Tak už to na světě chodí. Další den jsem šla do školy a s nikým jsem se nebavila, přemýšlela jsem nad tím, co mi řekla maminka. Tak uplynul rok a začaly prázdniny. Na situaci ve škole jsem zapomněla.

  Prázdniny uběhly rychle a já jsem šla do druhé třídy. Tam jsem uviděla opět holky s telefony a já jsem si řekla, že já si nevybírám kamarády podle toho, co mají a jak vypadají, ale podle citu a kamarádství. Po několika týdnech mi maminka řekla, že dostanu telefon po bratrovi, a ten mám do teď. Je o něco větší než ten můj a za to jsem ráda. Už si nedělám ve škole takovou ostudu. Od té doby jsem si řekla, že na telefon kašlu a budu se zajímat o jiné věci. Udělala jsem dobře a od té doby mě nic takového netrápí.

  Jaký máte telefon? Prožila jste někdy něco takového? Mějte se krásně, skládejte básně a zase někdy ahoj.

  Autorka: (9 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (52)

  Příspěvek z 1. listopadu 2018 v 6:54.
  Šároušek v něm napsala:

  díky moc

  Příspěvek z 30. října 2018 v 9:10.
  verbum v něm napsal:

  Ahoj, zajímavý článek. Zajímavé ale je, ze te to presvedcilo, že se trápila je na nic. I když chápu, že být in je důležité.
  Pro mě byl a je nejlepší tel nokie 3310. Tento tel jsem měl snad 8 let.
  Za nás tel nebyl. My chodili volat ven.
  Ani nevím co jsme my brali za podstatne. Asi jít ven a být tam co nejdéle.

  Příspěvek z 30. října 2018 v 8:54.
  Antonella9 v něm napsala:

  No já mám Samsung galaxy j3 2016 a tohle se mi nestalo co si psala v tom článku
  A ji nákladní je moc hezký :-D