Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak jsem dostala koně

  vydáno  •  mazlíčci
  Jednoho dne, na mé narozeniny, jsme jeli na jednu koňskou farmu. Měli tam více než dvacet koní svých a to ani nevím kolik dalších jen ustájených. Byli jsme tam s celou rodinou, ale zůstali jsme tam jen tři dny.

  Byli jsme ubytováni v jedné krásné a útulné chatce, která byla skoro celá skrytá v lese, jen jedna uzoučká cestička vedla přes malá můstek na krásný kopeček, ze kterého bylo vidět celé údolí a koňská farma.

  Hned jak jsme se ubytovali, tak jsme si vybrali koně, na kterých budeme po celý týden jezdit. Já jsem si vybrala valáška, anglického plnokrevníka jménem Little Star, česky Malá hvězda. Byla to krásná ryzka s tmavě černou hřívou. Druhý den jsme šli jezdit, zatím jsme jen klusali na jízdárně. Potom jsme šli na dvě hodiny do lesíka až někam daleko do obory, kde měli divoké koně. Druhý den jsme zkoušeli cválat, ale jen lehce a potom, kdo chtěl, si mohl zkusit skočit překážku křížek, který byl docela lehký. Little Star uměla dobře skákat a bylo to na ní jak na obláčku. 

  Ale bohužel třetí den jsme odjížděli a já jsem ji nechtěla opustit, tak jsem si s ní osamotě jela do lesa kouknout se naposledy na divoké koně do obory. Byl tam krásný hřebec vraník, který měl dlouhý ocas skoro až na zem. Hodně jsem fotila, takže jsem měla památku, ale potom mi zavolali a musely jsme s Little Star zpátky na farmu.

  Odsedlala jsem Little Star a šla za rodiči a paní majitelkou. Řekli mi, ať si naložím sedlo, uzdu a vše potřebné ke koním. Chvíli jsem nevěděla, co se děje a potom tam přijel přepravník na koně. Paní majitelka vyvedla Little Star z boxu a dovedla ji do přepravníku. Zavřela ho a řekla, že můžeme jet domů.

  Pořád jsem nevěděla, co se stalo a potom mi řekli, že jsme sem jeli hlavně kvůli Little Star a že je teď moje. Jeli jsme domů asi jen hodinu. Když jsme dorazili domů vyvedla jsem Little Star z přepravníku a odvedla ji na pastvu. 

  Jsem už s Little Star více než tři roky a je to ta nejlepší kobylka, kterou znám. Nikdy bych jí neměnila.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 17. dubna 2015 v 19:39.
  Lodo10 v něm napsala:

  Máš

  Štěstí já bych koně moc chtěla

  Příspěvek z 3. dubna 2015 v 15:08.
  Andy-pandy v něm napsala:

  Dojemný

  Je to strašně hezký!

  Příspěvek z 1. dubna 2015 v 7:22.
  kolal v něm napsala:

  Kde to je

  Ahoj kde je ta koňská farma?