Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak jsem fotila motýlí obry ve Fata morganě

  vydáno  •  Příroda · Zvířata
  V Botanické zahradě v pražské Troji se pořádají různé zajímavé výstavy a akce. Tentokrát jsem si zjistila na internetu, že ve velkém skleníku Fata Morgana návštěvníkům umožněno spatřit asi 40 druhů a 4000 nádherných, obrovských, exotických motýlů.

  Z výstavy ve skleníku Fata Morgana., © Radkaa

  Jako vášnivá fotografka jsem si tuto příležitost nemohla nechat ujít.

  Teda řeknu vám, že fotit ve skleníku, kde se teplota vzduchu pohybuje okolo 27°C je docela o nervy. Neustále se mi mlžil objektiv.

  Ale po pár minutách si objektiv celkem zvykl na okolní vlhkost a teplotu a povedlo se mi pořídit, alespoň doufám, pár krásných fotografií těchto motýlích "obrů".

  Většina z nich měla rozpětí křídel něco kolem 10 -15 centimetrů. Jen si to představte: takový motýl by se vám nevešel ani do dlaně.

  Pokud jste jako já milovníky pestrobarevného hmyzu, opravdu stojí za to Fata Morganu navštívit. Můžete si prohlédnou také zajímavé rostliny, jako například kapradiny, orchideje, lilie a hlavně banánovníky, jejichž vůně láká právě motýly a jimiž se živí.

  Pavilon má dvě patra. V dolním můžete nalézt tři menší jezírka s drobnými rybkami, nahoře jsou potom takzvaná líhniště, kde jsou umístěny motýlí kukly. Když budete mít trpělivost a kapku štěstí, můžete spatřit, jak se motýli líhnou.

  Těm z vás, kteří mají opravdu velké štěstí a trpělivost, se klidně může stát, že si nějaký drzý motýlek udělá z vaší hlavy hnízdo nebo vám vletí do nohavice, popřípadě do rukávu. Řeknu vám, není to příjemné, je to jako mít pod trikem netopýra. Ale stálo to za to.

  Hlavně si při odchodu dávejte velký pozor, abyste si jako já nepřinesli na bundě domů černého pasažéra, jako třeba housenku Babočky Caligo. ;)

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (11)

  Příspěvek z 2. května 2009 v 10:55.
  zipinka v něm napsal:

  botanická

  já tam dnes pudu a moc se těším471625

  Příspěvek z 23. dubna 2009 v 17:38.
  adamista v něm napsal:

  Martin

  Je to prostě krása24

  Příspěvek z 23. dubna 2009 v 17:37.
  adamista v něm napsal:

  Adam

  moc se mi motýli líbily,je to krása co dokáže příroda21