Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak jsem nenašla masožravku

  vydáno  •  Příroda · Cestování · Rostliny
  Když se řekne rašeliniště, většina lidí si představí něco jako bažinu, nebo člověka, který se v ní topí. Já si však představím spousty a spousty nízkých boroviček, rašelinu, vlhko, různé potůčky, kapradí a hlavně masožravku rosnatku.

  Teprve zvětšení vám ukáže jejich tajemnou krásu., © Radkaa

  Asi před rokem v létě jsem se o této pozoruhodné rostlině dozvěděla a řekla si, že ji musím vidět. Přípravy vypadaly asi takt, že jsme se zbalili a prostě jeli. Když jsme dorazili do Krkonoš, ubytovali jsme se a hned další den vyrazili na místní rašeliniště. Snad celý den jsme pátrali po rosnatce okrouhlolisté, ale nic. Tak jsme se alespoň pokochali nádherou zdejší přírody.

  Další dny to probíhalo stejně a tak jsem brzy přestala doufat, že ji uvidím. Asi se mi ani nebudete divit, vždyť já tam jela skoro jenom kvůli tomu! Ale brzy jsem se s tím vyrovnala a moc jsem na to nemyslela. No, spíš jsem na to dočista zapomněla. To se asi taky nebudete divit, vždyť je tam moc krásná příroda. Také jsem zde přišla k několika turistickým vizitkám - sice sbírám i turistické známky, ale sbírání vizitek je mnohem zábavnější.

  Sice jsem rosnatku okrouhlolistou nenašla, ale přivezla jsem si spoustu jiných zážitků a doufám, že se tam někdy vydám znovu. Také vám přeji takto skvělé zážitky z přírody a spusty nových poznatků!

  co ellll neviděla...

  Rosnatku autorka článku v přírodě nespatřila. Může si ji tedy prohlédnout aspoň ve fotogalerii. A třeba bude mít příště větší štěstí. I když objevit tuhle drobnou rostlinku v přírodě opravdu není snadné.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 30. června 2010 v 15:45.
  ladybird v něm napsala:

  Jen další...

  ...bezvýznamný článek. Také bych mohla napsat sloh o tom, jak jsem hledala své oblíbené tričko a v závěru zjistila, že ho mám na sobě. Určitě jsi za to dostala hodně bodíků - ocenily to Tvé 9-ti leté parťačky ze školky?

  Příspěvek z 28. června 2010 ve 12:33.
  lukanus v něm napsal:

  masožravé kytky

  V džungli jsou masožravky i věčí.26

  Příspěvek z 24. června 2010 v 15:00.
  ellll v něm napsal:

  tak co

  doufám že se vám ten článek líbí a kdyby ne, já jsem s ním stejně moc spokojená2621161074