Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak jsem přišla ke čtení knih + rady, jak začít víc číst

  vydáno  •  knihy

  V tomto článku bych vám chtěla říci, jak jsem vzala knížky na milost, i když jsem ze začátku četla pouze z povinnosti do školy. Také bych vám chtěla předat nějaké mé rady, jak začít více číst, pokud vás čtení nebaví.

  Knížka - srdíčko, © BeryCZ

  V dnešní době už čteme úplně všude. Třeba ve škole, titulky při filmu, na internetu, nebo i tady na Alíkovi a všude možně. Když se někoho zeptáte, jestli ho baví čtení, automaticky si vybaví knihy. A ne všichni vám odpoví, že ho to baví.

  Hlasovat mohou pouze přihlášení.

  Jak často čtete?

  Mé začátky

  Když jsem byla v 1. – 3. třídě, čtení jsem úplně nenáviděla. Proč? Vůbec mě to nebavilo. A když už jsem četla, byla to jen obrázková knížka, maximálně do 100 stran. Pravda byla však taková, že jsem číst chtěla, jenže jsem nevěděla, co by mě bavilo.

  Jednoho dne jsme se školou šli do knihovny. V knihovně jsme nejdřív měli naplánovaný program od paní knihovnice, a potom, kdo chtěl, si mohl jít půjčit knížky. Sice jsem nečetla, ale i přesto jsem se rozhodla, že zkusím něco najít. A našla! Půjčila jsem si knihu Kočičí válečníci, která byla bez obrázková a měla kolem 250 stran.

  Ovšem jsem ji nedočetla, přečetla jsem asi jen 1 kapitolu. Uběhnul jeden měsíc, tedy doba, do které jsem knížku musela vrátit, tak jsem poprosila maminku, zda by mi ji nekoupila. A knihu jsem od maminky dostala. :-)

  Kočičí válečníci

  Tuto sérii knih jsem si oblíbila opravdu hodně.
  První díl – Vzhůru do divočiny jsem četla docela dlouho, už si nepamatuji přesný čas, ale předpokládám 1 měsíc. Druhý díl také. Ovšem ostatní díly první série jsem už hltala slovo po slově bleskovou rychlostí. Četla jsem je 2 – 3 dny a ve škole jsem měla nejvíce knih ve čtenářském deníku.

  Když jsem první sérii dočetla, bylo mi to líto, ale i přesto jsem začala číst druhou sérii. První díl jsem dočetla, druhý také, ale třetí jsem zatím číst nezačala.

  Současnost

  Čtu opravdu hodně. Objevila jsem jiné knížky než Kočičí válečníky, které mě momentálně baví víc. Čtu především romány od autorky Kasie West.

  A jak to bude s těmi Kočičími válečníky? Někdy bych se k nim chtěla vrátit, ale teď mě úplně nelákají. :-)

  Rady, jak začít více číst

  • Zkuste se zamyslet, který žánr by vás mohl bavit.
  • Každé ráno a večer přečtěte aspoň 5 stran.
  • Nebojte se sáhnout po knize, která vás láká.
  • Knihu, která vás nebaví, nečtěte.
  • Pište si čtenářský deník.
  • Vyrobte/kupte si hezkou záložku.

  Knihy, které doporučuji pro začátečníky

  Vypíšu vám tu ještě nějaké knížky, které jsou podle mě vhodné pro začátečníky. Vybírala jsem je podle toho, že knihy mají menší počet stran, či se čtou dobře. :-)

  1. Kočičí válečníci (pro čtenáře od 9 let)
  2. Dusty (pro čtenáře od 9 let)
  3. Barva draků (pro čtenáře od 14 let)
  4. Neobyčejný deník obyčejné holky (pro čtenáře od asi 8 let)
  5. Dědečku, už chodím do školy (pro čtenáře od 6 let)

  Doufám, že vám tento článek pomohl. Četli či čtete nějakou knížku, kterou jsem zde doporučila? Nebo si plánujete některou z nich pořídit? Budu ráda, když mi to napíšete dolů do diskuze! :-)

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 4. dubna ve 12:50.
  taninkasarinka v něm napsal:

  Kočičí válečníci jsou supr, pro lidi co mají raději psy doporučuji sérii zákon smečky. Žánr je stejný a věková kategorie taky.

  Další dobrá knížka je srdce smečky, o klukovi co žije se psy v Moskvě po tom co utekl ze sirotčince a je to napsané podle pravdy.
  Četla jsem to tak ve 4-té třídě a nějak mně to pak přivedlo k military a válečným románům :-D*O

  Příspěvek z 4. dubna v 7:59.
  Slaygirl v něm napsala:

  Ano kočičí válečníci jsou opravdu top taky sem nejdříve nečetla ale kočičí válečníci mě přinutily hlavně ta či má 435 stran a ta se jmenuje věštba modré hvězdy jinak pět tlapek

  Příspěvek z 3. dubna ve 20:59.
  VHanka v něm napsala:

  Číst mě baví hodně. Do knihovny jsem chodila už od první třídy. A chodím stále.
  Jen bych tedy asi nedala tu povinnost přečíst něco pravidelně ráno a pak ještě určitý počet stran večer. Protože jak je to povinnost, nemám z toho už tu radost.
  Knížky co jmenuješ jsem nečetla. Ale je fakt, že já nemám moc ráda série, kde je víc dílů. A to z toho důvodu, že knihovna často nemá všechny díly. Jediné co si postupně sháním je Dogman. Ale to je komiks:-) Byl i za kačky tady na Alíkovi.