Alíkovina

Jak jsem se na jeden den stala učitelkou

vydáno  •  Škola a poznání
Na jeden den jsem si vyzkoušela být paní učitelkou v 1. třídě. Byl to pro mě úžasný zážitek. Na naší škole si už 4. rokem žáci devátých tříd na jeden den zkusí, jaké je to být učitelem a učí v tento den děti na prvním stupni. Od 6. do 8. třídy se žáci učí navzájem.

(ilustrační snímek), © Profimedia.cz

Myslím, že to děláme i proto, abychom se vžili do role učitele, který není žádný "krotitel", ale učitel. A také abychom si vyzkoušeli, jaké to je stát před třídou plnou zlobivců, ale i hodných a snaživých dětí.

Není jednoduché naučit 20 (někdy i mnohem více) žáčků něco nového, když čtvrtina nedává pozor, čtvrtina se baví, čtvrtina křičí a vrže lavicemi a jen pouhá čtvrtina dává pozor. Sebekriticky přiznávám, že ani my, deváťáci, nejsme vždycky úplně vzorná třída. 

Pro učitele, kteří normálně vyučují v hodině, je to i menší oddych, že jen pozorují nás, jak se snažíme naše menší žáky něco naučit. Určitě je to skvělá příležitost vyzkoušet si něco nového.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (47)

Příspěvek z 17. května 2011 v 17:15.
nemeba v něm napsal:

Reakce na Kendal:

u ná je těch tříd min 15 a sme už od 1. sme nejhorší

Příspěvek z 17. května 2011 v 11:07.
alicek222 v něm napsal:

trida

11nic ke čtení24

Příspěvek z 14. května 2011 v 17:33.
K-kytička v něm napsal:

Reakce na Kendal:

Já myslím že to jsou kecy11, o nás se to taky říká ale lidé z ostatních tříd mi říkali že o nich se říká to samé a to by znamenalo, že všechny třídy z naší školy jsou ty nejhorš-a to je hloupost20 a já navíc nesnáším šprtovství a podlézání17-já si totiž život užívám a nestresuji se252616