Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak jsem se naučila kreslit aneb Jak se z noobíka stala „umělkyně“

  vydáno  •  Tvoření · Volný čas doma

  Menší reálný příběh o tom, jak jsem se naučila kreslit... Užijte si článek! :-D

  2019 vs. 2021 :D, © Ťapka_CZ

  Článek je reálný „příběh“, takže nehledej rady na kreslení, ty už radši nikam dávat nebudu. :-D

  Spousta lidí si mne určitě pamatuje jako tu holku, co psala článek o manga kreslení, ale absolutně nevěděla, co to je, kreslit taky neuměla a byla opravdu noob (noob/noobík = něco jako nula/hlupák). Sice pořád nic o manga kreslení nevím, ale kreslit jsem se naučila, a teď dělám přípravy na talentovky z kreslení!

  Takže, ehm... Jak to všechno začalo...

  Jednoho dne, zhruba před rokem, jsem otevřela Instagram a uviděla, že jeden z mých oblíbených raperů, Nik Tendo, vydal příspěvek, kde byl kreslený cover (cover = obrázek k albu/písničce, může to být také předělávka písničky) k jeho novému ep (ep = kratší hudební album). Byl to docela jednoduchý obrázek v anime stylu.

  Ve stejnou dobu mi přišla zpráva z Messenger skupiny s mými několika kamarádkami. Jedna z kamarádek psala, že se pokouší ten cover překreslit. Po zhruba hodině mi přišla fotka jejího fanartu (fanart = obrázek známé osoby/pro známou osobu). Doslova vypadal jako špatně vytištěná omalovánka, kterou vybarvilo dvouleté dítě. :-D Nechtěla jsem ale být zlá a nějak jí ublížit, tak jsem jí jen napsala, co má zlepšit a že je to celkem hezké.

  Rozhodla jsem se zkusit ten cover překreslit též, i přes to, že jsem si myslela, že to dopadne špatně. Trvalo mi to zhruba dva dny, ale výsledkem byla téměř dokonalá kopie původního coveru.

  Mezitím ale mé kamarádce, která zveřejnila ten svůj ne moc povedený fanart a sama přiznala, že se jí nepovedl, začaly chodit komentáře, že je to dokonalé a že má jít na uměleckou školu. Mně naopak začaly chodit komentáře typu „Je to strašné.“, „Nauč se kreslit.“, „Co to jako má být?“ atd.

  (Bohužel sem ten obrázek nemůžu dát, nemůžu ho najít. :-c)

  Neměla jsem žádné sebevědomí a dost často jsem brečela. V tu dobu jsem se na nějakou dobu zavřela do svého pokoje, sedla si ke stolu a začala překreslovat všemožné fotky a digitální fanarty z internetu do kreslené podoby. Nakreslila jsem hlavně několik fanartů raperů Yzomandiase a Nik Tenda.

  Zkusila jsem několik svých fanartů poslat na oficiální Milion+ (Milion+ je rapová „skupina“ Yzomandiase, Nik Tenda, a dalších raperů) Instagram. Druhý den mi přišla odpověď, že děkují a je to moc hezké. To mi dodalo trochu sebevědomí, abych mohla v kreslení pokračovat. Několik dalších fanartů jsem poslala samotnému Nik Tendovi, který mi je též pochválil.

  O něco lepší fanart rapera Nik Tenda

  fanart rapera Nik Tenda

  Pak začala online výuka a já jsem začala kreslit ve velkém. Sice to nebylo dokonalé, ale bylo to lepší než dřív. Stále jsem se zlepšovala.

  Poté jsem si dala na pár měsíců pauzu.

  V prosinci 2020 jsem se rozhodla, že se pokusím nakreslit něco víc realistického než nerealistické barevné fanarty různých stylů, které jsou sice celkem hezké, ale nikdy je nemohu dotáhnout k úplné dokonalosti.

  Byl myslím den před Vánoci. Venku to vypadalo jako v osm večer, i přes to, že bylo teprve kolem půl páté odpoledne. V televizi byl puštěný nějaký strašně depresivní film, a já neměla ani dobrou, ani špatnou náladu. Sedla jsem si ke svému stolu, vytáhla několik papírů, obyčejných tužek a gum. Na Pinterestu jsem si našla nějaké nápady na kreslení a zastavila se u návodu na kreslení copu. Několik hodin jsem jezdila hrotem tužky po papíře. Nakonec to nedopadlo tak špatně, jak jsem očekávala.

  Cop

  Celá moje rodina, včetně několika mých kamarádů, si začala vychvalovat moje kreslení a snažila se mne donutit jít na uměleckou školu. To byl bod zlomu. Naučila jsem se kreslit.

  Ve škole jsem teď v naší třídě jedna z těch tří tichých holek, které jsou jiné než ti ostatní, kreslí a momentálně se připravují na talentovky. A jsem za to celkem ráda.

  Pro porovnání, můj „manga obrázek“ vs můj nejnovější fanart :-D:

  Moje první manga kresba

  Jeden z mých nových fanartů (Youtuber Ranboo)

  Autorka: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 2. října ve 20:19.
  Anežka9 v něm napsala:

  Hrozně hezky kreslíš$>$>$>taky ráda kreslím rodiče mě chtěly letos přihlásit do ZUŠ ale měly plno:-( moc mě to mrzí doufám že se zlepšim a příští rok tam budou mít místo$>

  Příspěvek z 30. září ve 22:51.
  Rapo v něm napsala:

  Moc pěkné, já vřele doporučuji různé video návody. Já to dělám tak, že se na video podívám a pak zkouším malovat a stopuju si k tomu video. Tak jen se naučila kreslit já. Ale já je pořád trénovat, ale zase si to moc nevnucovat. Ono to potom jinak přestane bavit

  Příspěvek z 30. září ve 22:45.
  Ukulele01 v něm napsala:

  Ten Ranboo mo wow musim si ho taky někdy nakreslit abych řekla pravdu asi se ti povedl nejvíc😅 ostatní neznám neposlouchám tak nemůžu říkat jestli se povedlo nebo ne mě upřímně se tenhle styl moc nelíbí ale zas někomu jo zrovna já sem nepatřím ale věřím že tréninkem se ro dotáhne daleko (taky doufám že budu kreslit lépe než teď za pár roků si Naty Hrychovou nakreslím znova a uvidím teď to bylo poslední co jsem kreslila). Jen pokračuj neposlouchej hlavně ostatní sice já kreslim tak že se jim to líbí😅 ale kdyby ne tak budu pokračovat a začne se jim to líbit pustim si hudbu nějaké předlohy nebo fantazie předmět a malovat kreslit budu furt a nikdo mi v tom nezabrání nenech se unést kecama že to máš hnusný tobě se to přece líbí a baví tě to tak v tom pokračuj🥰