Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak jsem se ocitla v komunistické škole

  vydáno

  Ve škole jsme měli dva projektové dny na téma komunistický a prvorepublikový den. Potom jsme si měli vybrat jedno téma a na to napsat vyprávění. Já jsem si vybrala komunistický den.

  proces s Miladou Horákovou , © ČTK

  S tímto příběhem jsem byla mezi nejlepšími na škole. Všichni totiž skončili na stejném místě. Snad se Vám taky bude líbit.
  ------------------------------

  „Vstávej, už je ráno!“, vzbudí mě hlas mých rodičů. „Ano, už vstávám!,“ řeknu a začínám se pomalu rozkoukávat. Ale co to? Můj pokoj vypadá strašně chudě. Chci sáhnout po mobilu, ale ten není na svém místě, ani někde jinde. I moji rodiče vypadají nějak zvláštně. Mají takové „divné“ oblečení. Už to nevydržím! Musím se zeptat, co se tady děje. „No,“ odpoví maminka, „prostě jsme se přestěhovali do jiné doby.” Jo aha! Už jsem to pochopila.

  K snídani mám chleba s máslem. Aktovku jsem dostala takovou hnědou, je to spíše taška.

  Když přijdu do své nové třídy, soudružka učitelka mě představí dětem. Soudružka učitelka mi dá taky pravidla školy, která mi přijdou trochu “drsná”. Tak například:

  Dívky nesmějí mít nalakované nehty, každý žák musí mít obalené sešity a učebnice, žáci nesmějí nosit trička s potiskem atd.

  Když si pravidla dočtu, zjistím, že jsem dnes už jedno pravidlo porušila. Nemám obaly na sešity! Dobře, zachovám klid a zkusím dnešní den přežít bez toho, aby si pan ředitel zavolal moje rodiče. První hodinu máme český jazyk. Ruce musíme mít za zády, aby si nějaké dítě nehrálo. Také nemáme žádné pracovní sešity, vše píšeme do obyčejného sešitu. Když skončí hodina českého jazyka, máme krátkou přestávku. Po krátké přestávce následuje hodina ruského jazyka. Všichni žáci mluví výborně a já umím říct jen děkuji, takže na mě všechny děti koukají jako na zjevení. K mojí smůle z ruštiny píšeme ještě test! Ale naštěstí si ho můžu ještě opravit. Potom máme velkou přestávku. O velké přestávce musíme chodit dokola na chodbě, naštěstí můžeme jíst svačinu. Jako další předmět máme výtvarnou výchovu, která trvá dvě hodiny: máme za úkol namalovat mísu s ovocem. Jako poslední předmět máme matematiku, kterou umím modernějším způsobem, takže mi to soudružka učitelka neuznává a já jí musím dát žákovskou knížku.

  Vtom si všimne, že nemám obalené učebnice a sešity, takže si moje rodiče zavolá do ředitelny a moji rodiče tím pádem budou mít problémy v práci.

  Najednou mě vzbudí budík. Byl to jen sen!

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 23. července 2017 v 8:04.
  Gattina v něm napsala:

  Myslíš hezký

  trglinek v něm napsala:

  veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi zvláštní

  Cat29 v něm napsal:

  AnezkaB: Ok, možná jsou tam nepřesnosti, ale pojala jsem to jako sen. Proto to není úplně přesné. Taky jsem vycházela z toho, co nám ve škole říkali.