Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak jsem se stala kuřetem

  vydáno  •  Volný čas doma · Krása
  Velikonoce mám moc ráda, ale na letošní jsem se netěšila vůbec. Za vše jsem byla (ne)vděčná svým vlasům... Jednoho dne (myslím, že to byla sobota) si mamča umanula, že si obarví vlasy na blonďato. Já, jakožto její nejstarší dcerka, jsem si řekla, že když ona, tak já taky.

  Blondýna , © Andrea Hausnerová

  Vyrazily jsme do města podívat se po nějaké té barvě. Koupily jsme dvě odlišné a já si vybrala takovou, jaká se k mým vlasům bude nejvíce hodit. Po příjezdu domů jsme šly rovnou na věc - z mamky by mohla být profesionální kadeřnice. Myslela jsem, že umřu v křesle, protože barva z ničeho nic začala šíleně štípat. Prosila jsem mamku, ať už to můžu sundat, jenže ta měla svoji hlavu a pořád říkala něco o tom, že to jenom působí a že jsem si to tak neměla přát, když si teď stěžuji.

  Na takové řeči bylo už pozdě, musela jsem to vydržet. Už jenom pro ty hezké vlasy, které mi budou všechny holky z naší třídy závidět. Nicméně trocha vody a fén mě vyvedly z omylu. Po vyfoukání a učesání jsem se akorát mohla zakopat. Moje vlasy chytaly nádech žluté barvy! Při příchodu do školy všichni vyprskli smíchy. Bylo mi do breku.

  To ovšem nebylo vůbec nic proti mé přezdívce - "kuře". Nyní se mi přezdívka velice zamlouvá a lituji ostatní holky, které dostaly horší přezdívku - "slepice". Moje přezdívka zní mileji, než moje příjmení, které jsem slyšela na základní škole skoro pořád. Po napsání tohoto textu vidím lépe svoje vlasy, které už konečně nabraly podobu, jakou jsem původně chtěla, a slyším lépe i na svojí přezdívku...

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (42)

  Příspěvek z 17. června 2009 ve 20:02.
  zbrunda v něm napsal:

  blablabla

  ahoj nikisku mocinky hezky clanek!! to je uz druhej mrte clanek!super!4

  Příspěvek z 1. června 2009 v 15:22.
  Brčko9 v něm napsal:

  Reakce na elísek009:

  Muhehe, to musí vypadat hodně zajímavě2121

  Příspěvek z 1. června 2009 v 15:21.
  Brčko9 v něm napsal:

  Reakce na hrošík:

  Červenohnědou bych klidně brala11