Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak jsem se stala sběratelkou turistických známek

  vydáno  •  volný čas venku · cestování · Česká republika · sběratelství
  Sběratelkou turistických známek jsem se stala asi před třemi lety. Moje první turistická známka byla z Prezidentské chaty. Byla jsem tam na táboře a na konci tábora jsme je všichni dostali. Začala se mi líbit. Když jsem přijela domů, tak jsem se začala vychloubat a od té doby je sbíráme.

  © Radkaa

  Všechny známky mám schované pod postelí. V říjnu, k 15. narozeninám, bych měla dostat dřevěnou desku s hřebíčkama, kam se mi všechny známky, i ty budoucí, vejdou :o).
  Jsem velice pyšná na svoji sbírku, která obsahuje už 100 turistických známek. Tu 100. turistickou známku mám z Hořiček. To je taková milá malá vesnička na východě Čech, kde máme chatu.

  Všechny turistické známky mám z míst, která jsem navštívila. Je to vždy krásné ohlédnutí. Mám takový malinký deníček, kde si zapisuji kdy s kým a kde jsem dostala turistickou známku a popřípadě nějakou poznámku. Abych řekla pravdu, budu si muset pořídit další "deníček pro turistické známky".

  Na výlety jezdím buďto s rodiči nebo s kamarády. Prostě když jdeme s kýmkoli na nějaké hrady, zámky, památky, města, místa, vždy se ohlížím po krámcích, jestli neprodávají turistické známky. 

  Turistické známky dostaneš v každém turistickém místě. Je to krásný koníček. Známky jsou ze dřeva takže kladně působí na životní prostředí. Já mám například ze Sněžky, z Liberce, z liberecké ZOO. V Praze se marně snažím sehnat, protože mají málo prodejních míst. Ale určitě se mi to někdy podaří.

  Turistické známky mají i své webové stránky - www.turisticke-znamky.cz. Je tam mapa turistických míst po celé ČR. Turistických známek se prodává přes 1 500 druhů. Na stránkách najdete i hlasování o nových turistických známkách. Třeba se zrovna hlasuje o místě, které znáte! Tak se přidejte k ostatním. Známky se dají poslat i přes internet ale upřímně... Je mnohem krásnější mít známku z místa, na kterém jste již byli a poté vzpomínat jaké to tam bylo.

  Vizitka autorky článku na Alíkovi Pajiska

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (29)

  Příspěvek z 27. října 2008 v 16:05.
  Aniusia v něm napsala:

  Beskydy

  ja taky chodim po beskydach a víte o tom že gdyž máte osm turistyckych znamek to znamena ze ste vyšly mont everest?25


  2525


  Příspěvek z 19. října 2008 v 9:35.
  Hasicc v něm napsal:

  turistticke znamky

  Mam doma asi sedesat turistickych znamek a z toho 2 ze Slovenska 16410 
  Moje prvni byla z Jesenikach kdyz mi byli 3 roky .
  Pak sem je prestala zbirat a zacala jsem minuly rok 25

  Příspěvek z 17. října 2008 v 19:07.
  Eldorado02 v něm napsal:

  TZ

  Mám jich 613.Je jich nesčetně moc a pořád přibývají.4