Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak jsem se stala sběratelkou turistických známek

  Sběratelkou turistických známek jsem se stala asi před třemi lety. Moje první turistická známka byla z Prezidentské chaty. Byla jsem tam na táboře a na konci tábora jsme je všichni dostali. Začala se mi líbit. Když jsem přijela domů, tak jsem se začala vychloubat a od té doby je sbíráme.

  © Radkaa

  Všechny známky mám schované pod postelí. V říjnu, k 15. narozeninám, bych měla dostat dřevěnou desku s hřebíčkama, kam se mi všechny známky, i ty budoucí, vejdou :o).
  Jsem velice pyšná na svoji sbírku, která obsahuje už 100 turistických známek. Tu 100. turistickou známku mám z Hořiček. To je taková milá malá vesnička na východě Čech, kde máme chatu.

  Všechny turistické známky mám z míst, která jsem navštívila. Je to vždy krásné ohlédnutí. Mám takový malinký deníček, kde si zapisuji kdy s kým a kde jsem dostala turistickou známku a popřípadě nějakou poznámku. Abych řekla pravdu, budu si muset pořídit další "deníček pro turistické známky".

  Na výlety jezdím buďto s rodiči nebo s kamarády. Prostě když jdeme s kýmkoli na nějaké hrady, zámky, památky, města, místa, vždy se ohlížím po krámcích, jestli neprodávají turistické známky. 

  Turistické známky dostaneš v každém turistickém místě. Je to krásný koníček. Známky jsou ze dřeva takže kladně působí na životní prostředí. Já mám například ze Sněžky, z Liberce, z liberecké ZOO. V Praze se marně snažím sehnat, protože mají málo prodejních míst. Ale určitě se mi to někdy podaří.

  Turistické známky mají i své webové stránky - www.turisticke-znamky.cz. Je tam mapa turistických míst po celé ČR. Turistických známek se prodává přes 1 500 druhů. Na stránkách najdete i hlasování o nových turistických známkách. Třeba se zrovna hlasuje o místě, které znáte! Tak se přidejte k ostatním. Známky se dají poslat i přes internet ale upřímně... Je mnohem krásnější mít známku z místa, na kterém jste již byli a poté vzpomínat jaké to tam bylo.

  Vizitka autorky článku na Alíkovi Pajiska

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (29)

  Příspěvek z 27. října 2008 v 16:05.
  aniusia v něm napsala:

  Beskydy

  ja taky chodim po beskydach a víte o tom že gdyž máte osm turistyckych znamek to znamena ze ste vyšly mont everest?25


  2525


  Příspěvek z 19. října 2008 v 9:35.
  Hasicc v něm napsal:

  turistticke znamky

  Mam doma asi sedesat turistickych znamek a z toho 2 ze Slovenska 16410 
  Moje prvni byla z Jesenikach kdyz mi byli 3 roky .
  Pak sem je prestala zbirat a zacala jsem minuly rok 25

  Příspěvek z 17. října 2008 v 19:07.
  Eldorado02 v něm napsal:

  TZ

  Mám jich 613.Je jich nesčetně moc a pořád přibývají.4