Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak jsem se stala zakázaným jménem

  vydáno  •  Škola a poznání · Šikana
  Před rokem jsem přišla do nové třídy. První, kdo začal kňučet, že přišla nová holka, byli samozřejmě kluci. Pak se bohužel přidaly i holky. Paní učitelka mě požádala, abych o sobě něco řekla. A něco o svém předchozím učení. Tak jsem to řekla...

  (ilustrační snímek), © Profimedia.cz

  Měla jsem ve 3. třídě domácí školu - učila jsem se doma a do školy jsem si chodila pro úkoly jen v úterý. Když jsem to říkala, všichni na mě začali koukat jako na ufona. Za sebou jsem uslyšela špitání. Zalechla jsem, že jsem prý líná! S takovou reakcí jsem nepočítala, tak jsem zrudla. To byl ale teprve začátek.

  Holky se ke mně začaly chovat arogantně, s posměškem a ironií. Snažila jsem se to ignorovat. Hlavně mi záviděly a proto mě neměly rády. Paní učitelka si mě naopak oblíbila, protože s dospělými jsem prostě vycházela líp než z dětmi. Děti mě považovaly za... něco jiného.

  Ze všech holek jsem měla první menstruaci. Půlka holek nikdy neviděla vložku. Kluci to dotáhli tak daleko, že věcí nebo míst, kterých jsem se dotkla, se štítili dotknout a výhýbali se jim. Nakazili tím i holky. Nakonec se o mně nemluvilo jinak než o "zakázaném jménu".

  Jednou jsem se potkala z lidmi z 5.A (já byla v 5.B). Byli na mě hodnější a vůbec se ke mně nechovali jako béčáci. Skamarádila jsem se s nimi a nakonec jsem s nimi kamarádila víc. Jednou, když všichni odjeli na školu v přírodě, já jsem nejela. Šla jsem na ten týden ještě s jednou holkou a klukem do 5.A. Docela jsem se těšila. Bylo to skvělý!

  Nakonec jsem zjistila, že s jednou áčajdou bydlíme blízko sebe a tak jsme se staly dobrými kámoškami. Po škole v přírodě jsem se ale bohužel vrátila zpátky do své třídy. Všichni si mě dobírali, že áčáci jsou blblí, ale já to viděla jinak.

  Jednou mi řekli, ať k nim přijdu do třídy o přestávce, tak jsem šla. Chodím takhle o každé přestávce k áčákům a béčáci nemají možnost mě provokovat. A když k nim do třídy nemůžu, ignoruju jízlivé poznámky ostatních a čtu si. Vyřešila jsem to nejlíp, jak jsem mohla!

  Rada pro všechny: jestli se k vám okolí chová stejně, nenechte si to líbit. Spláchnete to třeba tím, že řeknete: "No a co. Kvůli tomu, že se ti nelíbí můj nový účes, se svět nezboří. Nejsi žádná modní stylistka." Pěkně tím posměváčky setřete. Nebo je prostě ignorujte.

  Přeji vám, ať se k vám spolužáci chovají líp a nepřeji vám být ve třídě, která by se k vám takhle chovala!

  Poradna Alík radí dětem

  Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy především z poradny Alík radí dětem najdete ZDE

  Důležité upozornění: dotaz vkládejte vždy do poradny, do které patří. Ještě lepší je podívat se, zda už podobný dotaz nebyl v poradně zodpovídán. Pomůže vám k tomu přehled témat nebo vyhledávání přímo v poradně.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (56)

  Příspěvek z 14. května 2010 v 18:32.
  Liri2 v něm napsal:

  AHOJ VŠICHNI!!

  Ahoj, hele, vidím že mi tu všichni říkáte abych přestoupila a víte co se mi stalo? Oslepla jsem takže jsem nakonec do áčka šla protože jsem pořtebovala někoho kdo by mi pomohl. všem moc díky a ahoj!

  Příspěvek z 23. dubna 2010 ve 21:42.
  Martinka-1997 v něm napsal:

  Reakce na luc-ka:

  to me taky hazej si smima vecna atd hruza a utrpeni

  Příspěvek z 23. dubna 2010 ve 21:40.
  Martinka-1997 v něm napsal:

  mě taky každej se mi posmívaj a šikanujou už me to neba a je to od 2 třídy a jsem s nimi už v 6 27