Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak jsem se učila učit

  vydáno  •  Škola a poznání · Učení
  Nedávno jsem přestoupila na gymnázium. Do prváku. Na základce jsem byla docela dobrou studentkou - stačilo mi o hodině poslouchat a pak si to doma maximálně ještě přečíst, pak jsem to už uměla. Na základce nám učitelé vyprávěli, jak to bude na střední těžké a hrozné, ale popravdě - nikdo jim moc nevěřil. Ani já ne.

  Učení, úkol, psaní, dítě, škola, homeschooling, © Profimedia.cz

  Po prázdninách jsem přišla do nové třídy. Noví učitelé, noví lidé, a... nové povinnosti. Týden se nic nedělo. Potom ale přišel zlomový okamžik: učitelé nám najednou zadávali spoustu úkolů, každou hodinu na nás čekal dlouhý výklad a my nestíhali vybírat a zapisovat důležité informace.

  Navíc spousta dětí z naší nové třídy chodila dříve na dobré školy, kde měli rozšířené výuky angličtiny nebo matematiky, proto jsem si vedle nich připadala jako naprostá ťuňťa.

  Nakonec, poté, co jsem nejdřív truchlila, že jsem hrozná a střední nezvládnu, jsem si prostě o víkendu sedla ke knížkám a sešitům a začala se všechno šprtat.

  Takže rada pro lidi, kteří to berou stejně, jako jsme to brala já: radši si po škole sedněte na hodinku ke knížkám a pročtěte si a procvičte látku. Věřte, že se vám to pak bude hodit - znám to z vlastní zkušenosti. Když se naučíte koncentrovat na 60 minut, ušetříte si tím čas i stres v budoucnu.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (19)

  Arielka13 v něm napsal:

  Arielka13

  Já mám školu moc ráda a jsem šprtka jsem zatím ve 4.1026252446719

  Příspěvek z 4. října 2009 v 15:27.
  turista v něm napsal:

  turista

  jo zatím sem ve 4třídě takše sem docela vpohodě ale školu nešnášim abi už vybouchla bum bác888888

  Příspěvek z 4. října 2009 v 15:24.
  turista v něm napsal:

  turista

  ahojky no já osobě mě škola ini moc nezajímá takže se o školu nezajímám akorát si připravím věci ajinak se bukto čtu angličtinu slovíčka adělám úkoli jinak asi už nic nedělám ještě se jenom někdy kdiš máme písemku tak se učím jinak ne ja bise nejraději skolu nechal vybouchnout8