Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak jsem se zbavila kousání nehtů

  vydáno  •  Povolání · Krása · Alík radí dětem
  Taky si koušeš nehty? Já se přiznávám, že jsem si je kousala dost dlouho. Ale pak jsem si řekla: chci být kadeřnicí a tak musím co nejrychleji přestat. A povedlo se. Prozradím vám, jak jsem to dokázala.

  kousání nehtů - kousání nehtů, © Profimedia.cz

  Jestli chceš být taky třeba kadeřnicí, manikérkou, pedikérkou, kosmetičkou a podobně, tak se musíš tohohle zlozvyku okamžitě zbavit. S rukama budeš pracovat a je to tvoje vizitka!

  Díky nehtům lehce poznáš, jestli je dotyčný často nervózní, nebo se nudí. Nejprve ale musíš zjistit, kdy si nehty koušeš a potom můžeš začít bojovat proti velikému nepříteli, který se jmenuje zlozvyk. Je to opravdu těžký soupeř, ale když jsem to zvládla já, tak to určitě zvládneš i ty!

  V lékárně nebo parfumérii si můžeš koupit bezbarvý lak na nehty, ale nezapomeň říct, že je to proti kousání nehtů. Potom stačí nehty nalakovat. Ten lak na nehty je hořký a tak tě kousání rychle přestane bavit. Říká se mi to lehce, ale vlastně to není vůbec jednoduché.

  Potom jsou odměnou krásné ruce, které jsou ozdobené opravdu nádhernými nehty, na kterých je francouzská manikúra nebo bledě modrý lak s droboučkými kytičkami, které ti udělala manikérka. A takhle se už konečně nemusíš stydět za své ruce!

  Péče o nehty

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (80)

  Příspěvek z 18. února 2010 v 16:10.
  arnosi v něm napsala:

  Reakce na TERÍK98:

  to já taky (i na nohou se přiznám)191919

  Příspěvek z 13. února 2010 ve 20:32.
  ----baletka---- v něm napsal:

  verisek

  já sem si nehty kousala jako malá,ale mamka je manikérka a tet mi dělá gelový nehty takže je mám krásný a nemusím se za to stydět.2525

  Příspěvek z 13. února 2010 ve 12:01.
  ÁjaNeumannová v něm napsala:

  DIVNÝ

  555333No ale ten lak na všechny neplatí333555
                                                   111Škoda111
                    44Ale to je fuk,protože já si nehty nekoušu44