Alíkovina

Jak jsem slavil desítku

vydáno  •  Co nového u mě!
Ne, nebojte se. Nezatajil jsem vám oslavu svých desátých narozenin. Já budu mít letos 1. června teprve osmé. Už se moc těším. Protože jsem pes hodně společenský (věřte, že mít přes 200 000 kamarádů je super, ale někdy hodně náročné), neváhal jsem ani chvíli, když přišlo pozvání na 10. narozeniny mého staršího bráchy – zpravodajského serveru iDNES.cz.

Alík, Rajče, Sport a Zprávy - maskoti serverů iDNES.cz na večírku (10.1. 2008), © Dalibor Puchta

Jen mne mrzelo, že vás nemohu vzít s sebou. Tak jsem aspoň dával dobrý pozor, abych vám o té slávě mohl napsat.

To vám bylo lidí! Do velkého sálu Slovanského domu dorazilo na 250 hostů. Mezi nimi i ministr vnitra Ivan Langer, fotbalista Pavel Kuka, modelka Lucie Váchová nebo ředitel pražské zoo Petr Fejk. Večer moderovala bývalá sportovní redaktorka Renata Dlouhá (byl jsem pyšný, když prozradila, že se svými dětmi chodí na Alíka!).

Kromě toho, že jsem se dobře bavil při scénce v podání herců z divadla Extrém, která diváky zavedla do zákulisí novinářské práce, dozvěděl jsem se spoustu nových informací. Teď už vím, že:
  • První zprávy se na internetové adrese www.idnes.cz objevily 12. ledna 1998. Jenže měly jednu „drobnou“ chybu – netrpělivé čtenáře. V první chvíli bylo zvědavců tolik, že síťové propojení a servery nápor nezvládly a po několika minutách se zhroutily.
  • Za 10 let své existence přinesl čtenářům více než 480 000 článků.
  • Čtenáři pod články napsali téměř 3,6 milionu komentářů.
  • Proběhlo bezmála 1 700 on-line rozhovorů s nejrůznějšími osobnostmi, při kterých bylo položeno na 250 000 otázek.
  • Dnes informace na web iDNES.cz zajišťuje 70 redaktorů, kteří velmi úzce spolupracují s téměř třemi stovkami kolegů z deníku MF DNES.

Vše nejlepší desetiletému internetovému oslavenci do dalších let popřál ředitel iDNES Jaroslav Kábele a šéfredaktor iDNES Michal Hanák. A jak bývá při narozeninových oslavách dobrým zvykem, nechyběl ani dort a dárky. Šéfredaktor dostal cukr a bič na redaktory. Ředitel iDNES získal pozoruhodný cestovní poukaz - dovolená bez možnosti připojení na internet.

A pak už se hodovalo a tančilo. Kromě pozvaných návštěvníků jste mohli vyzpovídat maskoty jednotlivých serverů z rodiny iDNES: Zprávy, Sport, Ekonomika, Kultura, Ona, Xman, Revue, Finance, Práce, Mobil, Technet, Hry, Auto, Bydlení, Cestování, Zdraví, Rajče.net, Ukažse.cz.

Že jsem si nic nevymyslel a že jsem opravdu vše na vlastní oči sledoval, o tom se můžete přesvědčit ve videu i fotogalerii.

InsertSingleVideo

Další zajímavé články:

Autor: (7 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (3)

Příspěvek z 21. července 2008 ve 2:56.
Dušann v něm napsal:

Dušann

1515Dobře sem slavil desitku dostal sem kolo . Ja a chci aby o Jitušce a ome vedela crlá česká republika muze temi na telefon i zavolat napis te mi do schranky ju1616

Příspěvek z 4. července 2008 v 17:58.
Lady-Klára v něm napsal:

Lady-Klára

Jo máš pěkné obrázky !!!10Jsi na alíkovi můj nej kamarád !!můžu se zeptat proč mi neodpovídáš když ti píšu do pošty?

197Tvá Lady-Klára

Příspěvek z 19. června 2008 v 18:38.
ren152atka v něm napsal:

hm...............

hm...........................................................................................................................................a co??........222222553338