Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak jsem tančila na Královském plese

  vydáno  •  Škola a poznání · Volný čas venku · Tanec · Vysvědčení
  Zima pořád kraluje světu a s ní přišla kromě sněhu i plesová sezóna, která je právě v plném proudu! Možná si myslíte, že plesy jsou jen pro dospělé a mladistvé - hlavně maturanty. To se ale pletete. Jeden takový dětský ples uspořádala na konci ledna naše škola, ZŠ Mikulova v Praze. A dokonce Královský!

  © Alík

  Všichni žáci a žákyně prvního stupně se změnili v členy královské družiny. Mezi množstvím dvorních dam, princezen, rytířů, pážat a mušketýrů nechyběli ani šašci, klauni, služky, kuchařky a další postavy patřící k pohádkovému království, jako drak či Bílá paní.

  Ples byl zahájen příchodem pana krále, který si spolu s námi poddanými vyslechl vyhlášení výsledků výtvarné soutěže Kůň terapeut a podobizna koně. Všechny obrázky byly postoupeny organizaci, která se zabývá výcvikem koní pro hipoterapii. Té každým rokem přispíváme nákupem koňských záložek či pohlednic.

  hipoterapie

  Hipoterapie je léčebná metoda, při které se využívá pohybů koně při chůzi. Léčený člověk sedí v sedle a přirozeně reaguje na pohyby koně - snaží se udržet rovnováhu na jeho hřbetě.

  Na plese nemohl pochopitelně chybět ani tanec. Když jsme se volně roztančili, ukázali nám páťáci, jak se tančí polka, kterou jsme si hned všichni vyzkoušeli. Naše třetí třída předvedla další plesový tanec - valčík.

  Já, šašek, jsem tančila s rádcem, jehož povinností bylo stát poblíž králi, kdyby potřeboval nějakou radu. Při následujícím volném tanci se dostal do kola i pan král, kterého vyzvaly přítomné princezny.

  Poté, co jsme si zaskákali vrabčí tanec a odpověděli na spoustu veselých otázek (jako třeba: "Chodíte rádi do školy?"), rozběhli jsme se do svých tříd, kde jsme dostali vysvědčení. Jestli se můžu chlubit, tak na tom mém byly jenom jedničky!

  Autorka: (8 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 6. března 2010 v 16:27.
  Verunkaa12 v něm napsal:

  co nechapete je to lehky

  ahoj jemi 14let a chtela bych neco napsat .Kdo vi co to budete  cist se zamyslete .Pro male deti je to zazitek na celi dospivajici zivot.Kazdy z devcat  by se chtelo  stat princeznou a kazdy kluk by se chtel stat pulicistou co je natom tak tezkyho?No je na tom tezkyho to kdyz jses uz velky tak se chces stat policistou ale rodice mu to nedovoli ! Proc? Protoze se o neho bojijou, aby neskoncil ve 20letech v hrobe, kdyz ho postreli ne. a ted ktoomu uvodnimu clanku ja to proste nechapu21212121212121 21 jen si to prectete jeste jednou a pak to pochopite ...jasna  kotka   zdy zapezpeci lod . Jo jenom tak se jmenuji veronika a jsem ze zakran takze verunkaa12 prosim odepistemi prosim strasne prosim tak pa a mejtese dobre.104

  Příspěvek z 27. února 2010 v 19:01.
  Májinta v něm napsala:

  Reakce na katuska8:

  no právě byla na plese a dál?

  Příspěvek z 25. února 2010 ve 20:03.
  disneyland v něm napsala:

  CLANEK O PLESU

  NA TOM NIC NENI  DIVNY     1515       JENOM O PLESU KDYZ SI TO PRECTETE VICKRAT TAK UZ TOMU BUDETE ROZUMNET2525