Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak jsem začala na Alíkovi

  vydáno  •  Alík
  Tenhle článek je o tom, jak jsem se začala zajímat o Alíka a po čase jsem se stala jeho kamarádkou. Chceš se o tom dozvědět víc? Jestli ano, přečti tenhle článek. Snad se ti bude líbit. Jestli ano, můžeš to napsat do komentářů.

  Jak se co nejlépe probojovat sítí virtuálních protivníků v on-line počítačových hrách, si pod vedením trenérů vyzkoušeli v Brně první návštěvníci GameAcademy., © MAFRA

  Byla jsem ve čtvrté třídě .Jednou jsem přišla do třídy a když zazvonilo, přišla paní učitelka a řekla, ať si sedneme na koberec. Nejdřív jsem přemýšlela, proč si musíme jít sednout na koberec, ale nakonec jsem se vydala za ostatními.

  Paní učitelka se s námi začala bavit o Facebooku. Pak se nás zeptala, kdo ho má. Já jsem ho neměla, ale i tak jsme se o něm bavili. Řekla, že je pro nás velmi nebezpečný. Navíc je až od 13 let. Také nám pustila video, proč je pro nás Facebook nebezpečný. Od té chvíle jsem to velmi dobře pochopila a nikdy na to nezapomenu.

  A pak paní učitelka vyslovila slovo Alík. Vše nám o něm řekla, povídala nám o tom, jak Alíka měla jako malá. Hned, jak jsme to slyšeli, chtěli jsme Alíka mít všichni. Dva měsíce jsem o tom nic mamce neřekla, bála jsem se, že mi to zakáže. Jednou jsem se mamky zeptala, jestli můžu mít alíka a všechno jsem o tom mamce řekla. Máma mi to dovolila a já jsem byla šťastná. Nejdřív jsem četla Alíkoviny a pak hrála hry, chatovala atd. Alíka mám moc ráda a moc mě to tu baví.

  Promiňte, že je tato Alíkovina krátká, ale už mě nic nenapadalo. Do komentářů můžete napsat vy, jak se vám líbí Alík a co by jste na něm změnili a jak jste se k němu dostali. Díky, že jste si mojí Alíkovinu přečetli a snad se uvidíme někdy v klubovně či někde jinde na Alíkovy.

  Autorka: (10 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  krtekph v něm napsal:

  Alík je krásný

  Alík je skvělý. Kéž by takovýchto učitelek, o kterých píšeš, bylo více.

  Příspěvek z 18. prosince 2016 v 10:47.
  konemy v něm napsala:

  Já jsem se na Alíka dostala tak, že jsem někde viděla jeho adresu, v nějakém časopise nebo co.

  Příspěvek z 16. prosince 2016 v 9:27.
  Mari1 v něm napsala:

  Alík a škola

  Jsem velice mile překvapena, že je Alík doporučován i na jiných základních školách.
  Osobně jsem se s Alíkem seznámila už před dlouhou dobou, kdy nám na základní škole v Dasnicích pán přes počítače prvně zapojoval internet. Ukázal mi tenkrát stránky, kde mohou děti bezpečně pracovat na internetu. Od té doby jsem na Alíkovi zaregistrovaná a sama vedu své žáky, aby se s Alíkem kamarádili. Mám ve škole i kroužek s názvem Hrátky s Alíkem.
  Pravidelně 2x v roce s žáčky z kroužku vyrážíme na srazy kamarádů Alíka, kde se mohou bezpečně seznámit s kamarády, které znají jen z internetu. Scházíme se na veřejném místě, pak vyrážíme třeba do muzea apod. 25
  Mari1 ze ZŠ v Sokolově