Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak jsem začala studovat s Harry Potterem

  vydáno  •  Informatika
  Každý z nás zná asi tu klasickou školu. Od sedmi let, každé ráno od osmi hodin sedíme v lavicích a učíme se. Dny neberou konce a my si říkáme, kdy už ten den skončí. Vždyť všichni chodíme do obyčejné školy. Ale já jsem si chtěla zkusit chodit do školy pro kouzelníky. Jednoduše - do školy čar a kouzel, přesně tam, kam chodil Harry Potter.

  Z filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část 2, © Warner Bros / kinobank.org

  Maminka si klepala na čelo, že takovou věc nikdy nezažiji, že takové školy prostě neexistují. Já jsem ale chtěla zažít nové dobrodružství. Sedla jsem si k počítači, otevřela internet a hledala. Samozřejmě jsem nenašla žádnou doopravdickou školu kouzel, ty opravdu neexistují. Ale našla jsem jinou alternativu. Už jste slyšeli o škole virtuální? 

  Chodíte na určitou internetovou stránku a tam hrajete jakoby hru? Studujete, odevzdáváte domácí úkoly, hrajete famfrpál jako Harry Potter a děláte další zábavné věci? Já do té doby také ne.

  Do této virtuální školy se můžete přihlásit v určitých termínech. Ten termín zrovna byl a já se tedy rozhodla, do školy se přihlásit. Vymyslela jsem si své kouzelnické jméno, původ, věk, vzhled a odpověděla na dotazník. Ptali se mě na oblíbenou barvu, zvíře, místo a podobné věci.

  Poté jsem musela napsat článek o tom, jaký je můj kouzelnický původ. Můžete si tam vymyslet úplně cokoliv. Podle toho mne pak moudrý klobouk přiřadil do koleje. Jsem v Nebelvíru a jsem tam šťastná. Na této internetové stránce pak byl ve 20.00 hodin sraz a profesoři nás virtuálně přivítali ve škole. Psali jsme si s ostatními studenty a bylo to prostě úžasné.

  Musíme plnit různé soutěže, abychom dostávali kouzelnické body a za ně kupovali oblečení, nebo věci do školy. Také jsem se mohla přihlásit do různých školních předmětů. Patří mezi ně například péče o kouzelné tvory, věštění, kouzlnická matematika, bylinkářství, nebo třeba nauka o lektvarech. Můžeme si vybrat asi ze stovky předmětů. Každý je něčím zajímavý a krásný. 

  Na této RPG hře se mi líbí, že můžeme žít životy jako v knihách o Harrym Poterovi, připadat si jako na škole v Bradavicích a získat nové přátele. Škola čar a kouzel totiž pořádá i různé srazy po celé ČR, takže se mohu například vidět se svými kouzelnickými spolužáky. Všem vám školu moc doporučuji, já jsem tam spokojená! Naleznete ji na: www.hogwarts.cz

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 11. června 2015 ve 13:54.
  Tereza136 v něm napsala:

  Reakce na Septima:

  Není :) Po rekonstrukci bude hra ještě lepší :D

  Příspěvek z 5. června 2015 ve 20:54.
  Septima v něm napsala:

  Reakce na Tereza136:

  To je škoda!!!!!!!!!!!!!!!

  Příspěvek z 31. května 2015 ve 21:16.
  EllaCZ v něm napsala:

  :D

  bradavice.eu
  jsou lepší :D tahle stránka je jen jejich napodobeninou...