Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak jsme byli v zoo

  vydáno  •  ZOO · Cestování · Zvířata

  V pátek 12. dubna 2019 jsme já ani moji spolužáci nešli do školy. Byli jsme v zoo. Sice nebylo úplně nejlepší počasí, ale i tak to bylo moc super.

  Já v kapse klokana (ZOO Ostrava) , © Moje maminka

  V pátek před devátou hodinou ráno se naše třída s panem učitelem a paní učitelkou sešla před ostravskou zoologickou zahradou. Povídali jsme si a čekali na několik dalších lidí.

  Když jsme byli všichni, vstoupili jsme do zoo. Vstupenky jsme už měli předem koupené. Paní učitelka nám začala rozdávat pracovní listy. Jeden spolužák (Tomáš) se zeptal: Dostanu taky? A paní učitelka řekla: Ne, Tomáš jako jediný nedostane. :-D

  Po tom, co všichni (včetně Tomáše) dostali pracovní list, jsme se měli rozdělit do dvojic nebo větších skupin. Já jsem byla ve dvojici s mojí kamarádkou Anežkou. Paní učitelka nám řekla, že se v jedenáct hodin všichni sejdeme u slonů, ať vidí, že se nám nic nestalo, a pan učitel řekl, že v 11:50 budou všichni u východu a ve dvanáct hodin se odchází.

  Potom už nás pustili, ať jdeme kam chceme (ale samozřejmě ne mimo zoo). Já a moje kamarádka jsme se podívaly na pracovní listy o zoo a vyplnily jsme ty úkoly, které jsme věděly. Potom tam byly takové úkoly, že jsme museli jít k nějakému zvířeti a odpovědět na otázku o něm (odpověď byla na té tabulce, která byla u toho zvířete).

  Kozička, © VeverkaČiperka123

  Několikrát jsme se také zastavily na nějakém hřišti, nebo jsme se dívaly na zvířata. Také jsme často potkávaly některé spolužáky a spolužačky. V zoo se volně procházeli pávi. Jednoho páva jsem si chtěla pohladit, tak jsem šla za ním, on začal utíkat, já taky, takže jsem běžela za pávem a někteří moji spolužáci to sledovali a říkali: Teď ho pohlaď! Chyť ho! A tak dále. :-D Snažila jsem se, ale nepovedlo se mi to. Nakonec mi utekl. To ale nevadí, stejně to byla zábava.;-)

  Potom jsme s Anežkou šly na hřiště. Ona nechtěla na klouzačku, ale já jo. Vylezla jsem nahoru a sklouzla jsem se. Bohužel ale trochu pršelo, takže byla skluzavka mokrá, ale ne moc, jen trošičku. Po tom, co jsem sjela dolů a vrátila jsem se za kamarádkou, mi řekla: Pěkně jsi tu skluzavku utřela. :-D

  Potom jsme splnily několik dalších úkolů na pracovních listech a podívaly jsme se na nějaká zvířata. Zjistily jsme, že už brzy bude 11 hodin, tak jsme se vydaly k pavilonu slonů, kde se naše třída setkala s paní učitelkou a panem učitelem. Když zjistili, že jsme všichni v pořádku a nikdo se neztratil, mohli jsme zase jít.

  Morčátko, © VeverkaČiperka123

  Pokračovaly jsme v doplňování pracovních listů. Také jsme si prohlédly pár dalších zvířat a zašly jsme na nějaká další hřiště. Potom jsme se podívaly na hodinky a napadlo nás, že bychom radši měly zjistit, jak jsme daleko od východu, ať tam v 11:50 jsme. Nemohly jsme najít žádnou mapu zoo, tak jsme nahlédly do Kojícího koutku, to byla taková malá, zepředu zakrytá lavička. Tam jsme uviděly mapku. Na jednom místě tam bylo napsáno: Zde kojíte. :-D

  Podle té mapky jsme zjistily, že jsme na úplně opačném konci zoo, než je východ. ;-D Tak jsme se už radši vydaly tím směrem, ať tam jsme včas. Za chvilku jsme uviděly další mapu zoo a zjistily jsme, že už jsme v půlce cesty. Nebylo to tak daleko. Za chvilku jsme se už blížily k východu, kde jsme potkaly paní učitelku s panem učitelem a některé spolužáky.

  Králíčci, © VeverkaČiperka123

  Postavily jsme se k východu a přidaly se ke zbytku třídy. Bylo 11:50 a několik lidí stále chybělo. Pan učitel zrovna uviděl jednoho kluka a jednu holku, jak se pomalu blíží k východu. Zvedl ruku a ukázal na své hodinky a začal na prstech počítat od pěti do jedné. Oni pochopili a rozběhli se. Stihli to. R^

  Po tom, co se nás pan učitel třikrát neúspěšně snažil spočítat, nás spočítala paní učitelka.:-D Když se zjistilo, že jsme všichni, mohli jsme jít. Skoro všichni (včetně mě) se vydali do obchodu se suvenýry. Tam jsem si koupila plyšového křečka (nebo morče). Potom se všichni vydali domů.

  Bylo to opravdu super a jsem ráda, že škola výlet do zoo vymyslela. $>

  (Fotky jsou z roku 2017, kdy jsem byla v zoo s maminkou.)

  Autorka: (12 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  Příspěvek z 28. března 2020 v 18:56.
  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  Děkuju všem. $>

  Příspěvek z 9. června 2019 v 10:27.
  marbo1212 v něm napsala:

  Super článek $>

  Příspěvek z 4. května 2019 v 19:24.
  kajca v něm napsala:

  My taky tolikrát jezdime do ZOO Ostravy je.to nej zoo$>$>$>

  Fajn článek$>