Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak jsme jeli na školní výlet do tropů

  vydáno  •  Škola a poznání · Příroda · Cestování · Rostliny
  Zadání bylo jasné: udělejte velikou planetu Zemi a na ni nakreslete rostliny a živočichy. Moc se nám tenhle nápad paní učitelky Dáši líbil. Abychom si načrtli rostliny, které rostou ve vzdálených koutech světa, tak jsme se vypravili do teplické botanické zahrady.

  Původním je tento druh zřejmě v Indonésii a na Papui – Nové Guinei, dále na Šalamounových ostrovech, Vanuatu a Nové Kaledonii. Botanická zahrada Teplice, © Radkaa

  Sraz jsme měli celá třída 5.B u naší školy. Potom jsme šli všichni do autobusů. Cesta nebyla ani moc dlouhá - po chvíli řidiči zaveleli: "Vystupovat!" a my honem běželi k botanické zahradě. 

  Většinou jsme si kupovali turistické známky a pohlednice. Od paní průvodkyně každý dostal letáček, kde bylo napsáno pár informací o podnebných pásech. Bylo to zajímavé, ale ani jsme to nedočetli, protože jsme už chtěli jít do těch obrovských místností, kde rostly jen květiny.

  více

  Více informací se dozvíte na webu Botanické zahrady Teplice: www.botanickateplice.cz

  No a pak jsme se najednou ocitli v mírném pásu... Tam to bylo fakt super, ale ještě lepší to bylo v tropickém pásu! Když jste z normálního mírného vzduchu vešli do tropů, tak jste měli pocit, jako byste se změnili v žábu. Opravdu!

  V tropickém pásu rostly různé palmy, našli jsme tam i vodopády, rybičky, želvy a také masožravé rostliny. A konečná zastávka nás čekala v subtropickém pásu, kde byly ve skleníku orchideje a různé ostatní květiny. Viděli jsme i zkameněliny a nádhernou rostlinu kala.

  Když jsme se vrátili do školy, čekalo nás kreslení těch rostlin, které jsme si v botanické zahradě načrtli. Byl to pěkný výlet a doufám, že jsem vás aspoň trochu zaujala a že do Botanické zahrady v Teplicích také jednou vyrazíte!

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 14. března 2010 v 19:48.
  Carmen222 v něm napsal:

  Reakce na Carmen222:

  Oprava; chodilo sev tý výšce

  Příspěvek z 14. března 2010 v 19:44.
  Carmen222 v něm napsal:

  Botanická zahrada v Londýně

  Já jsem byla v botanický v Londýně.Měli tam takovej chodníček mazi stromy ve výšce 18 metrů a v jednom skleníku ten chodník měli taky i když ne tak vysoko a chodilo v tý výšce okolo palem.A ještě v jiném skleníku měli strom úplně porostlý orchidejema.

  Příspěvek z 14. března 2010 v 17:28.
  Miniamimi v něm napsal:

  JoJO

  botanicke zahrady jsozu bomba hlavne kdyz tam jedeta s kamoskou

                                                                                verna ctenarka JoJO1010