Alíkovina

Jak jsme na Šumavě sjížděly s mámou a sestrou řeku Vltavu na raftu

vydáno  •  Cestování

Jak jsme si užily s mámou a mladší sestrou po dobu letních prázdnin pod stanem, sjely řeku Vltavu, našly v koupelně v rozích plno velkých, černých, odporných a chlupatých pavouků a jak jsme si poradily s velkou bouřkou, při které nám málem odlétl stan i se všemi věcmi do řeky.

Lodičky na Vltavě, © Mari1

Každé letní prázdniny jezdíme s mámou a sestrou na Lipno. Je tam krásně – příroda, přehrada, řeka Vltava. Ale ne taková Vltava, jakou známe z Prahy. Je tam taková malá Vltava plná čisté vody, plavou v ní rybky a krásně se v ní koupe. Je tam jen asi metr vody. Půjčíme si v půjčovně nafukovací raft a za něj přivážeme na provaz kruh. Občas se sestrou vyskočíme z lodě a vezeme se v kruhu. Je to paráda.R^

Voda tam není nijak prudká, takže se nám nemůže nic stát. Co se mi hodně líbí, to jsou jezy. Paráda sjet na lodi jez! A super je zastavit pod jezem a pozorovat ostatní, jak sjíždějí. Kolik lodí se převrátí?8-o A kolik věcí uplave? Lidé v lodích vozí psy a jednou jsme viděly i kozu!:-)

Loď si půjčujeme ve Vyšším Brodu v půjčovně. Když doplujeme celý zhruba 10 km dlouhý úsek, loď vrátíme a autobus nás odveze zpátky do Vyššího Brodu. Je to super celodenní výlet. Jezdíme každé léto a moc nás to baví.

Vltava - Vyšší Brod, © Čičinka81286

Kolem Vltavy jsou stanoviště, kde se dá vylézt z raftu a je tam i několik hřišť a občerstvení. Je tam vždycky spousta nadšených vodáků. I my jsme s mamkou a sestrou jsme nadšené vodačky.$>$>$>

Když se vrátíme do kempu, máme tam krásný velký stan. Je tam umývárna plná pavouků. Ve dne spí, ale večer se probudí a chodí po stropě. Brrr. Večer do umývárny zásadě nechodím. Jednou nás večer chytla taková bouřka s větrem, že málem ulítl stan.8-o Stromy se ohýbaly, bouřka venku vypadá úplně jinak, než když se člověk dívá jen z domu. Během pár hodin naštěstí přestala. Ale nic moc. Naštěstí všechno dobře dopadlo.

A tak jezdíme na vodu každý rok znovu a znovu a je to tam super!R^

Autorka: (12 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!