Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak jsme oslavovali 55. výročí naší školy

  vydáno  •  Škola

  Dne 18. 6. 2019 se konala oslava k 55. výročí založení naší školy a všechny třídy se vydávaly za jiné státy.
  Jaké to bylo? Tak to se dozvíš právě zde!

  Vlajky, © vikinka28

  Jak jsem zmiňovala, dne 18. 6. 2019 se konala oslava výročí založení naší základní školy. Vznikla roku 1964 a letos je to právě 55 let od jejího vzniku.

  Začalo to tak, že nám paní třídní učitelka oznámila, že v úterý budeme mít oslavu výročí školy. Aby to nebylo jen tak, paní ředitelka vymyslela, že každá třída bude reprezentovat jinou zemi. O všech těchto zemích rozhodovaly ostatní třídy kromě naší, tím pádem třída 6. C (my jsme museli být s touto třídou) si vybrala Japonsko a my jsme se tomu museli přizpůsobit. V hodině IKT (informační a komunikační technologie) nám paní třídní učitelka zadala úkol, abychom vytvořili referát o Japonsku. Také nám řekla, co si máme obléknout na ten den. V Japonsku je tradiční oděv „kimono", proto jsme se my (děvčata) takto vyparádily. Klukům, kterým se do toho moc nechtělo zapojovat, stačilo nakonec jenom červené tričko a bílé kraťasy. Někteří si ale vzali ninja oblek a jeden spolužák dokonce představoval pěstitele rýže s takovými dřevěnými žabkami. Musím říct, že to vypadalo fakt stylově. :-D

  Co jsme v tento den vlastně dělali

  Nejprve jsme šli na školní hřiště. Byli jsme v kostýmech a s různými vlajkami, na některých bylo napsáno „Oslavujeme 55 let výročí školy" v jiném jazyce. Na školním hřišti se přestavovaly dané země, bylo tam třeba i Španělsko, USA, Kanada (viz. obrázek nahoře). Všechny děti měly strašně hezké kostýmy! Jen někteří jedinci se na to vykašlali. Škoda. Třeba zástupci Číny vypadali jako my, tak jsem si myslela, že jsou jako s námi spojená země, protože Japonsko a Čína jsou celkem podobné země. Po dlouhém (fakt dlouhém) představení zemí se šlo na průvod, kde byli všichni zástupci států a musím říct, že to byla faaakt dlouhá kolona! Někteří si nás i fotili... Vlastně si nás fotili všichni. :-D Šli jsme obejít náměstí, kolem kostela a pak směrem do školy. Když jsme šli v průvodu na chodníku u cesty, žáci, kteří byli spojení s naší zemí, na auta mávali a ona ta auta pak troubila. Byla to fakt sranda i super pocit. Byli jsme slavní! :-D Až jsme došli do školy, kde byl průvod ukončen, tak jsme měli velikánskou přestávku na svačinu. Ve skutečnosti jsme se ale připravovali na další věci!

  V 10 hodin jsme šli do třídy, kde byla druhá půlka zástupců z naší země. Tam měli připravené žíněnky, protože zrovna čtvrt jejich třídy dělala sumo, tak si mysleli, že to může vyzkoušet i naše třída. Dělaly se dvojice, které pak proti sobě bojovaly a to tím, že jste se museli držet za ramena, mít hodně síly v nohách a snažit se přetlačit soupeře na jeho půlku. Já jsem nakonec byla s mým bráchou a zvítězila jsem! Za to pak ti, kteří se zúčastnili, dostali bonbóny, tak jsem si mohla vzít taky. Dále na chodbě byla různá stanoviště, kde ostatní žáci, kteří reprezentovali svoje země, měli připravené na lavicích zajímavé úkoly. Tak třeba dva žáci měli za úkol vymyslet něco spojeného s Řeckem, tak udělali do kelímků okurkový salát s koprem a to něčím zahustili. Je to tamní řecká specialita, bohužel už nevím její název. Dále třeba u naší země se skládaly puzzle z japonské vlajky nebo mohli spolužáci řešit různé kvízy ohledně tohoto státu.

  Kolem jedenácté hodiny se šlo zpátky do třídy, tam jsme si hráli a také pro nás měla paní učitelka připravené omalovánky s matrioškou, tak jsme měli o zábavu postaráno. Potom jsme se už chystali jenom na oběd. Byla to polévka kyselice a další chod byl valašský kontrabáš. To je něco jako když smícháte pohanku, kousky brambor, vepřové maso, kousky slaniny a taky česnek. Bylo to moc dobré! A tímto skvělým obědem akce končila.

  Byl to fakt super den a doufám, že třeba za chvíli bude mít naše základní škola takových sto let. :-) Tak zatím ahoooj. @)->-

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  vikinka28 v něm napsala:

  Parníček512: Ano vím to, akorát jsem si vzpomněla pozdě :-(

  SlečnaLMS v něm napsala:

  Japonsko bych taky chtěla dostat:-)

  Parníček512 v něm napsal:

  Ten řecký salát, o kterém jsi mluvila, se nazývá tzatziki (výslovnost catciki).