Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak jsme si pořídili Huga

  vydáno  •  volný čas venku · zvířata · mazlíčci
  Nedávno jsem s rodinou navštívil Fauna trhy v Ostravě na Černé Louce. Je to něco jako burza se zvířaty. A nevracel jsem se z nich sám.

  Chcete vědět více?

  Více se o chovu chameleonů dozvíte zde: www.hobby.cz

  Nejkrásnější MAZLÍČCI, Chameleon Jemenský

  Nejkrásnější MAZLÍČCI, Chameleon Jemenský

  Nedávno jsem s rodinou navštívil Fauna trhy v Ostravě na Černé Louce. Je to něco jako burza se zvířaty. A nevracel jsem se z nich sám.

  Po příchodu jsme viděli dvě velké místnosti. V první se nacházeli pouze akvarijní živočichové, vodní rostliny a další věci potřebné pro jejich chov. 

  V druhé místnosti už byl přehled zvířat pestřejší. Bylo tam hodně zvláštních tvorů jako různobarevní hadi, bílí ježci (albíni), ještěrky, žáby, také andulky, papoušci a korely, ale i všední zvířata jako psi, křečci a kočky.

  Největší zážitek mám však z chlupaté slepice, kterou jsem doteď nikdy neviděl a ani jsem nevěděl, že existuje. A také z chameleona, kterého jsem si po dlouhém přemlouvání rodičů mohl koupit. Jen netušili, že to bude tak drahá záležitost.

  Fotogalerie

  K chovu chameleona je totiž potřeba poměrně velké terárium, které musí být vybaveno UV žárovkou potřebnou pro správný růst, výhřevnou žárovkou pro udržování teploty kolem 30°C , kterou kontrolujeme speciálním teploměrem, přilepeným na skle.

  Dále jsou potřeba větvičky, po kterých bude moct chameleon lézt, ty musí být zbaveny bakterií. Nakonec v teráriu nesmí chybět substrát, umělé či živé rostliny, miska na vodu. Pozadí jsme vytvořili pomocí tapety s motivem přírody. A nesmíme zapomenout na rozprašovač vody, kterým udržujeme vlhkost vzduchu v teráriu.

  Potrava pro chameleona se skládá převážně z hmyzu, tudíž jsme zakoupili kobylky a šváby, ti jsou pro něj velkou pochoutkou. Sečteno, podtrženo, rodičům se „protočily panenky“. Chameleon se jmenuje Hugo a všichni jsme si ho moc oblíbili.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 26. ledna 2021 ve 12:03.
  Hogo v něm napsal:

  No... Hoga si hned tak nepořídíšB-)

  Příspěvek z 26. ledna 2021 v 10:23, upravený vzápětí.
  Matisek v něm napsal:

  Pěkný článek! Už se nemůžu dočkat na další s názvem „Jak jsme si pořídili Hoga“ :-3