Alíkovina

Jak jsme si pořídili Huga

vydáno  •  Volný čas venku
Nedávno jsem s rodinou navštívil Fauna trhy v Ostravě na Černé Louce. Je to něco jako burza se zvířaty. A nevracel jsem se z nich sám.

Chcete vědět více?

Více se o chovu chameleonů dozvíte zde: www.hobby.cz

Nejkrásnější MAZLÍČCI, Chameleon Jemenský

Nejkrásnější MAZLÍČCI, Chameleon Jemenský

Nedávno jsem s rodinou navštívil Fauna trhy v Ostravě na Černé Louce. Je to něco jako burza se zvířaty. A nevracel jsem se z nich sám.

Po příchodu jsme viděli dvě velké místnosti. V první se nacházeli pouze akvarijní živočichové, vodní rostliny a další věci potřebné pro jejich chov. 

V druhé místnosti už byl přehled zvířat pestřejší. Bylo tam hodně zvláštních tvorů jako různobarevní hadi, bílí ježci (albíni), ještěrky, žáby, také andulky, papoušci a korely, ale i všední zvířata jako psi, křečci a kočky.

Největší zážitek mám však z chlupaté slepice, kterou jsem doteď nikdy neviděl a ani jsem nevěděl, že existuje. A také z chameleona, kterého jsem si po dlouhém přemlouvání rodičů mohl koupit. Jen netušili, že to bude tak drahá záležitost.

Fotogalerie

K chovu chameleona je totiž potřeba poměrně velké terárium, které musí být vybaveno UV žárovkou potřebnou pro správný růst, výhřevnou žárovkou pro udržování teploty kolem 30°C , kterou kontrolujeme speciálním teploměrem, přilepeným na skle.

Dále jsou potřeba větvičky, po kterých bude moct chameleon lézt, ty musí být zbaveny bakterií. Nakonec v teráriu nesmí chybět substrát, umělé či živé rostliny, miska na vodu. Pozadí jsme vytvořili pomocí tapety s motivem přírody. A nesmíme zapomenout na rozprašovač vody, kterým udržujeme vlhkost vzduchu v teráriu.

Potrava pro chameleona se skládá převážně z hmyzu, tudíž jsme zakoupili kobylky a šváby, ti jsou pro něj velkou pochoutkou. Sečteno, podtrženo, rodičům se „protočily panenky“. Chameleon se jmenuje Hugo a všichni jsme si ho moc oblíbili.

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!