Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak komár s moskytem cestovali světem

  vydáno

  Pohádka o tom, jak někdy stačí málo k tomu, aby se na někoho začalo pohlížet jiným způsobem.

  Komár na sněhu, © Pralinka2

  Jak komár s moskytem cestovali světem

  Žili byli jeden komár a jeden moskyt. Celý život si jen tak hověli na veliké louce a nic nedělali. Až jednou povídal komár moskytovi, že už ho nebaví, jak ho lidé pořád honí a chtějí praštit například plácačkou. Moskyt přizvukoval, jaká je to pravda. Co si budeme namlouvat. Tahle bzučivá zvířátka nemají lidé příliš v lásce. Moskyt si dále jenom povzdechl a jal se pokračovat v odpočinku. Ovšem komárovi to nedalo. Celou noc nespal a přemýšlel, co by tak mohl udělat, aby lidé aspoň trochu změnili názor. A přišel na to. Rozhodl se, že s moskytem povandrujou světem a v záloze měl ještě překvapení. Nyní zbývalo přemluvit moskyta.

  Tomu svůj záměr hned ráno vyložil, avšak moskyt nechtěl ani slyšet o tom, že by měl jít někam do neznáma. Nakonec se po dlouhých hodinách nechal přemluvit. Ale to nebylo všechno. Komár si totiž během noci připlavil plán, jak si na sebe budou vydělávat – budou zpívat. Moskyt chvíli zíral beze slova, přičemž po prvotním šoku, jen co se vzpamatoval, začal komárovi nadávat, že se snad úplně zbláznil. Jak můžou zpívat, když za prvé to neumějí a za druhé ani nemají hudební sluch. A ještě navíc dokážou jen bzučet. Na to měl komár jasnou odpověď. Právě to bzučení je jejich devíza. Prostě spolu nacvičí písně v podobě bzukotu a hotovo.

  Moskyt se na to příliš netvářil, ale nakonec kývnul. Tak tedy začali cvičit. Nejdříve doma na louce. Když to poprvé uslyšela ostatní zvířata, byla tak překvapená, že zapomněla dokonce i žvýkat potravu. Přilétali ptáčci z lesa a dokonce i srnka s kolouškem dorazili na palouk, aby viděli to, co ostatní. Když už měli nacvičeno, minimálně tedy podle názoru komára, tak se rozhodlo, že to zkusí před lidmi. Moskyt z toho měl obrovský strach, až by se řeklo trému. Ale komár ho chlácholil, že když tak stihnou uletět, kdyby se schylovalo k nejhoršímu.

  Tak tedy odletěli na jeden jarmark. Prolétali opatrně mezi stánky. Nakonec se postavili na jeden dřevěný sloupek a nejprve se pořádně vydýchali. Počkali si, až bude úplné ticho. A v tu ránu začali bzučet – zpívat. Lidé po chvíli úplně ztichli a doslova s otevřenými pusami se koukali na to zjevení. Vždyť kdo to kdy viděl, aby komár a moskyt zpívali. Když skončili, bylo malou chvíli naprosté ticho. Už se dva výtečníci připravovali na útěk. Když tu najednou lidé začali tleskat, až se otřásala země. Tak to všechno dobře dopadlo. Komár s moskytem začali koncertovat a tím změnili pohled lidí na ně samotné.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  Příspěvek z 28. září 2020 v 19:23.
  JáJá1 v něm napsal:

  Hezký článek, 5 tlapek.:->

  Příspěvek z 15. října 2017 ve 21:50.
  Linda-Le v něm napsala:

  Hahaha to je povedený!

  Příspěvek z 15. října 2017 ve 12:04.
  Kubah55 v něm napsal:

  Hezké