Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak mě začala bavit medicína

  vydáno

  Když jsem byla malá, tak jsem do nemocnic chodila nerada. Ale jak jsem se začala dívat na seriál Ordinace v růžové zahradě a později i Modrý kód a Dr. House, tak tam chodím ráda a vždy se tam těším.

  Nemocnice v Hradci Králové - imunologie, © DžungaráčekChlupáček

  Vlastně díky seriálům a taky díky mým nej kamarádkám, se kterými hraji hru Modrý kód, jsem si oblíbila medicínu a nemocnice. Vždycky mě udivovalo, jak umějí vyléčit a zachraňovat lidi. Ano, já vím, že v seriálech, hlavně v Dr. Houseovi, můžou být některé nemoci vymyšlené, ale stejně je to super. Tak jsem se začala zajímat o medicínu a vyhledávala jsem si různé nemoci na internetu.

  Na internetu jsem se toho celkem hodně dozvěděla, třeba, co je to tachykardie(1), při kterých nemocech se projevuje, jak se léčí a tak. Tak jsem chtěla, až vyrostu, pracovat ve zdravotnictví. Bavilo by mě zachraňovat lidi. Jo, je to náročné, a vzhledem k tomu, že chci být zpěvačka, tak je to ještě náročnější.

  Ale ted’ je otázka, jaký obor si vyberu. Třeba si vyberu veterinární medicínu. To by mě taky bavilo, zvířátka mám strašně ráda. Nebo by mě bavilo odebírat krev, nebo očkovat. Ale určitě bych nechtěla pracovat na patologii, nebo v soudním lékařství. No jo, ale třeba tam jednou budu pracovat. Nebo by mě bavila farmakologie. A taky stomatologie.(2)

  Líbí se mi ty lékařské přístroje, nemocnice a tak. Prostě mě to hodně fascinuje. Je to úžasné.

  Je úžasné, jak to Bůh vytvořil. Jak lidské nebo zvířecí tělo pracuje. To o tom ani tolik třeba nevíme.

  Oborů v medicíně je opravdu hodně a je těžké si vybrat jen jeden obor. Tady je pár příkladů:
  - infekční, angiologie(3), stomatologie, kardiologie, patologie, pediatrie, dermatologie, pneumologie, imunologie, farmakologie, endokrinologie, nefrologie(4), psychiatrie, psychologie, urgentní medicína, neurochirurgie, chirurgie, ortopedie, gynekologie, veterinární..
  A pak si vyberte, co vás nejvíc bude bavit. Ano, já vím, je to těžké, ale zkuste si to představit. Pak to jde snáz.

  No, mě baví všechna medicína. Ani nevím, co nejvíc.

  Důležité je taky znát anatomii. Taky, jak by to všechno mohlo reagovat a být pohotový a hlavně se nestresovat - což je taky těžké.

  Taky vás baví medicína? Co nejvíc?

  Vysvětlivky:
  (1) tachykardie je rychlý tep
  (2) stomatologie je zubní lékařství
  (3) „žilní“ lékařství
  (4) „ledvinové“ lékařství

  Autorka: (14 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Jj, wikiskripta.cz

  dračiceSafira v něm napsala:

  Já se taky o medicínu trochu zajímám. Hlavně díky Hannibalovi a Dr. Houseovi. Na rozdíl od Tebe bych chtěla být soudní lékařka. Kdybych byla chirurg asi bych se bála abych nikoho nezabila. Můžu se zeptat jestli nevíš o nějakých stránkách kde bych se o medicíně mohla dozvědět více?

  Pralinka2 v něm napsal:

  kebaba: Jestli mi nějaké chyby utekly, napiš mi o nich do pošty a já se na ně podívám a opravím je.