Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak mě zaskočili čeští hokejisté

  vydáno  •  sport
  Jak se to všechno stalo? Je 7. září 2011 zhruba 15:00 hodin. Na internetu se zobrazuje mezi nejnovějšími zprávami titulek: Tragická nehoda v Rusku, zřítilo se letadlo. Zajímalo mě, co se stalo. Tak jsem si to tedy rozklikla a první co bylo tak jsem četla, že se při letu z Jaroslavli do Minsku se zřítilo letedlo, uvnitř byli hokejsté Jaroslavli a tři z nich byli Češi. Tak to všechno začalo.

  Zleva: Jan Marek, Josef Vašíček a Karel Rachůnek, © Koláž - iDNES.cz

  Byla jsem z toho v šoku a tak jsem četla dál. Dozvěděla jsem se, že tři čeští hokejisté byli Karel Rachůnek, Jan Marek, Josef Vašíček. Všechny jsem je znala od vidění z televize i podle jména. Vybavila jsem si Mistrovství světa v hokeji 2011 a hned jsem věděla kdo to je. Vzpomínky byly, jsou a zůstanou všem, kteří hokej sledovali.

  Právě na sociálních sítích se vše začalo šířit. Na internetu se objevila zpráva, že na palubě bylo 37 osob, z toho jich 36 zemřelo a 1 přežil. Všichni jsme věřili a modlili, že to bude jeden z českých hráčů. Nakonec se ukázalo, že to byl ruský hráč, který podlehl zraněním později v nemocnici.

  A jaká že byla příčina tragické nehody? Letadlo jménem Jak-42 se krátce po startu zřítilo z výšky asi půl kilometru a rozlomilo se. Podle ruského serveru byly trosky letadla nalezeny dva kilometry od letiště mezi odletovou drahou a vesnicí. Část trupu se našla v řece Volze. Letadlo nedokázalo nabrat výšku a narazilo do antény letištního majáku, který se nacházel za vzletovou dráhou. Teprve podrobné vyšetřování ukáže, zda selhal pilot nebo technika.

  Více

  Články věnované tragické nehodě hokejistů najdete na severu iDNES.cz 

  Co se stalo, není to pro nikoho lehké. Asi hodinu po neštěstí bylo jisté, že jsme přišli o výborné hokejisty, rodiny přišly o své děti, manžele, také i o otce dětí. Nedokážu si představit, že by se stalo mě něco takového. Se spoustami kamarádů se o tom bavíme, jsme šokovaní a smutní. Všichni hráči, hlavně ti čeští, nám budou chybět. Hláška "Rachna kachna toto letělo!" je už známá snad všude. Už ji nikdy nikde neuslyšíme a Rachůnka, Marka a Vašíčka hrát neuvidíme.

  Doufáme že si budou všichni společně hrát svůj hokej i s celým týmem, který také zahynul, tam nahoře v nebi a že budou odpočívat v pokoji. Hokejista Marek chtěl z Ruského týmu odejít kvůli čerstvě narozenému synovi, ale rozhodl se ještě rok zůstat. Tihle hráči pro mne hodně znamenali. Byli opravdu hvězdami české reprezentace i jiných týmů a jen tak na ně nikdo nezapomene.

  Další zajímavé články:

  Autorka: (14 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (~ 100)

  Příspěvek z 14. února 2012 v 7:29.
  lopit v něm napsala:

  Reakce na pepinka11:

  ty jsi ale sobecka5

  Příspěvek z 14. února 2012 v 7:26.
  lopit v něm napsala:

  marek

  ja jsem ho znala

  Příspěvek z 17. ledna 2012 v 17:43.
  Anonymní v něm napsal:

  Reakce na kapos:

  Souhlasím!