Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak mi internet zkazil prospěch

  vydáno  •  škola a poznání · volný čas doma · internet · rodičům
  Byla jsem šíleně šťastná, když jsem k Vánocům minulého roku dostala svůj vlastní notebook. Do té doby jsem se na gymnáziu skvěle učila, měla skoro samé jedničky, hlavně z jazyků. Mohla jsem se počítat mezi nejlepší žáky ze třídy. Nový počítač mi byl za to odměnou.

  (ilustrační snímek), © Profimedia.cz

  Ze začátku jsem chodila pouze na Alíka, e-mail a Spolužáci.cz. To bylo v pořádku. Nad tím jsem byla schopna strávit maximálně hodinu denně.

  Jenže pak jsem chtěla začít být "in" a všichni kolem mě byli i na jiných stránkách, nemluvě o facebooku. Nedalo mi to a musela jsem se tam taky přihlásit. Rodičům jsem to samozřejmě neřekla. Začala jsem všude o sobě uvádět osobní údaje a přidávat různé své fotky. Dařilo se mi to skvěle utajovat přibližně půl roku. Jenže jednoho dne se to všechno provalilo.

  No jo, lež má krátké nohy. Můj taťka se dozvěděl nejen to, že na internetu trávím skoro celý (!) den, ale i to, že jsem na stránkách jako facebook, Lidé.cz a tak podobně. V prvním pololetí, tedy ještě když jsem na internetu netrávila tolik času, jsem byla jedničkářka z angličtiny i z jiných předmětů. Týden na to, co se to táta dozvěděl, jsem dostala pětku z angličtiny ze zkoušení.

  Obrečela jsem to. Nejen kvůli tomu, že už mi rodiče zabavili notebook úplně, ale především proto, že jsem si pěkně zkazila prospěch i známky na vysvědčení. Nakonec jsme se s našima dohodli na pravidlech, a to takových, že na internetu strávím ne víc jak hodinu denně. Pomalu si na to začínám zvykat. Teď se ale soustředím hlavně na to, abych si opravila své zkažené známky.

  Z vlastní zkušenosti vám proto radím: netravte na počítači celý svůj volný čas a nekažte si svůj prospěch koukáním na obrazovku počítače!

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (~ 100)

  Příspěvek z 20. května 2011 v 15:35.
  Bajíček v něm napsal:

  vvv

  no tak jako když se mi nechce učit tak se neučim a přitom nejsme vůbec třeba na internetu ale píšu si deník nebo si čtu a předstírám že se učim :D i když je pravda že když někdo tráví na netu hodně času potom je jenom tam........tak to je potom blbý

  Příspěvek z 14. května 2011 v 17:08.
  kikula v něm napsal:

  Špatný kliknutí, a už jste v p..

  Hodně jsem na internetu hledala různý informace, ale jednou jsem hrála hru a klikal jsem na reklamu s ňákým oblečením a to byla sprostá reklama a já jsem potom tem počik vypla ale taťkovi to bylo divný že jsem to hned vypla a zkontroloval si to a myslel si že jsem tam šla schválně a už 4 nebo 5 měsíců můžu chodit jen na Alíka13142033

  Příspěvek z 19. února 2011 ve 20:40.
  verca12 v něm napsal:

  souhlas

  normálka i u nás ve třídě já si jich nevšímám