Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak mít krásný pokoj

  vydáno  •  Volný čas doma
  Každý má to svoje místo. A to je pokojíček. Máš pokojík spojený s bráchou nebo sestrou? Nevadí. Můžete se na všem domluvit spolu.

  Malý pokoj zatím slouží jako pracovna nebo pro případné přespání hostů., © MAFRA

  Asi každý chce mít to svoje místo. Každá holka chce, aby byl její pokojík velmi hezký a originální. No nemám pravdu? Já ti tady dám pár rad, jak si to svoje místo vylepšit. 

  Upozornění

  Pokud budeš chtít cokoli v pokoji předělávat, tak se nejdřív zeptej rodičů a popřípadě je požádej i o pomoc.

  Úklid

  Ano, pokud budeš chtít cokoli dělat, nejprve si pořádně pokoj ukliď. Vše dej na místo, kam to patří. Pokud tě uklízet nebaví, tak si u toho zpívej nebo si pusť nějakou písničku. Pak budeš mít veselejší náladu.

  Samolepky na skříních

  Máš nějaké samolepky na skříních? Pokud ano, tak tímhle svůj pokojík opravdu nevylepšíš. Ze všech skříní a dveří je raději sundej. Pokud ti to nepůjde, použij houbičku s teplou vodou. Něco jiného jsou samolepky na zeď, které jsou na tohle i určené. Prodávají se v různých vzorech a barvách. Já sama je doma mám a jsem velmi spokojena.

  Knihovna

  Určitě máš v pokoji nějakou tu knihovnu na knížky, viď? Pokud ne, tak nevadí, pokud ano, tak si je krásně uspořádej podle velikosti. Určitě to udělá velký dojem.

  Svíčky

  Svíčky jsou opravdu nádherná dekorace, kterou seženeš všude. Můžeš si je vystavit třeba na poličku. Já tuhle dekoraci osobně miluji. Ale raději ji nikdy v pokojíku nezapaluj. Vždy se nejprve zeptej rodiů.

  Zvol si barvu

  Tím myslím, aby sis zvolila barvu pokoje. Máš fialové stěny? Tak si poříď i fialové povlečení, koberec, koš a co já ještě vím. Vypadá to potom ještě lépe.

  LEDky

  Nevíš, co to je? To jsou taková světélka, co se dávají třeba na kraj postele, pod stůl, okraj poličky. Můžeš si je dát opravdu kamkoli. Je to velmi vychytaná věc a nemá jí každý. Prodávají se v různých barvách a délkách. Stojí tak kolem dvouset korun, samozřejmě záleží na délce.

  V jednoduchosti je krása

  Toto je velmi známé a pravdivé přísloví. Určitě si na poličky vystavuj svoje krásné věci, ale nikdy to s tím nepřeháněj. Pak by to vypadalo trochu chaoticky.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Emma2000 v něm napsala:

  Jako, rady dobré...

  Ale myslím, že tohle by si dokázal každý sám domyslet :)

  Příspěvek z 2. července 2015 v 8:25.
  zanulka11 v něm napsala:

  dobrý článek....,

  Já mám pokoj sladěny čero bílo žlutý a jsem spokojená ale nábytek se k tomudle pokoji vybírá těžce.
  PS: Nenašli jste vhodný nábytek do svého pokoje? Obýváku ? Do své kuchyně ? Nezoufejte a jeďte se mrknout do Brněnské Ikey.4

  Jinotajka v něm napsala:

  Stěny...

  Já mám fialové a zelené stěny, zelený koberec (a opravdu se na něm cítím jako na trávě) a povlečení mám takové, po jakém ve skříni sáhnu. Myslím, že nemusí být sladěné úplně všechno do jedné barvy, ale asi by nebylo zrovna nejhezčí mít jednu stěnu takovou a tu druhou makovou apod.16